Coperni Wiosna-Lato 2023

Najnowsza kolekcja Coperni została tym razem zaprezentowana w Salle des Textiles w Narodowym muzeum Arts et Métiers w Paryżu. Sala została zbudowana w 1850 roku przez Léona Vaudoyera, architekta muzeum i była przeznaczona do ekspozycji maszyn tkackich i nici. Miejsce pokazu wybrano nieprzypadkowo.

Męskie szyte na miarę marynarki zamieniają się w kolkecji Coperni w ultra kobiece sukienki, opadające z tyłu jak nowoczesna krynolina. To zmiana natury, wyglądu i czasu domu mody. Spodnie są nieco za duże, nonszalanckie by odsłonić to, co kryje się pod spodem. To idea ruchu wokół ludzkiego ciała. Odkrywane na nowo, nieustannie ewoluujące. Pojawiają się krągłości, spodnie są również wymodelowane, a biust przerysowany. Miseczki biustonosza używane w całej kolekcji, są używane nawet jako wkładki na ramiona.

Kwitnące kwiaty drukowane są na klejonej tkaninie soczewkowej, dodając maksymalnie głębokiego ruchu najbardziej klasycznym wzorom. Era „power shoulders” została ponownie wyobrażona, pokazując trencze, dopasowane blezery i sportowe bombery na dopasowanych body.

Klasyczna, wycinana część DNA marki, pojawia się po raz pierwszy w spodniach, topach z przezroczystej siateczki i sukniach wieczorowych. W kolekcji jest na przykład pojedyncza czerwona sukienka, to odniesienie „do kobiety w czerwonej sukience” z Matrixu, która również jest uważana za muzę Coeprni.

Kluczowym elementem kolekcji jest wprowadzenie nowej lamówki, zarówno na odzieży, jak i dodatkach. Metalowa spirala kręcąca się wokół ciała zastępuje szwy i ponownie wywołuje przemianę ciała w ruch i elastyczność.

Po szklanej torbie Coperni, która zadebiutowała w kolekcji na sezon 2021, w tej kolekcji szkło pęka na 1000 kawałków. Haftowany na delikatnej jedwabnej musie, kontrast między szorstkością szkła, a delikatnością tkaniny tworzy niemal „hipnotyzującą” artykulację dźwiękową. Torba została również przeobrażona jako unikalny element w 18-karatowym złocie wykonany przez rzemieślnika Gabriele Veneri z fabryki SEMAR SRL we Włoszech. Lady Bag i Vanit-e dołączają do kolekcji akcesoriów. Obie nazwy nawiązują do kobiecej garderoby i zostały przeproojekotwanie w nowych proporcjach.

Innowacja jest kluczem do Coperni i jest częścią DNA marki. Coperni i Fabrican Ltd. rozpoczęły współpracę na rzecz futurystycznego połączenia nauki i mody w celu stworzenia wyjątkowej sukienki na żywo.

W przedstawieniu, prowadzonym przez doktora Manela Torresa, lidera Fabrican Ltd. i wynalazcy tkaniny Spray-on, gwiazdą jest modelka Bella Hadid, tworząca doświadczenie, które sublimuje kobiece ciało w najczystszy i najbardziej innowacyjny sposób, kusząc, by je uwiecznić. Tkanina natryskowa to najbardziej innowacyjny i awangardowy system XXI wieku, który po raz kolejny udowadnia, że ​​świat ciągle ewoluuje i pozostaje do narysowania.