fot. materiały prasowe

Patou x Sita Abellan

Marka Patou współpracuje z Sita Abellan nad projektem limitowanej edycji swojej torby „Le Petit”. Sita to multidyscyplinarna artystka, która stworzyła z marką dwie unikalne wersje torby.

Zdjęcia kampanii zostały wykonane przez Louiego Banksa. Torebka dostępna jest w dwóch kolorach – różowym i fioletowym. Co ważne wykonana jest z bawełny organicznej z efektem dżinsu, zmieszanej z metaliczną skórą z recyklingu. Przeszycia tworzą efekt pikowania, aby podkreślić monogram marki Patou. Metaliczny pasek jest ozdobiony symbolicznym wężem Sitas.

Dla tych, którzy pragną różnych opcji noszenia – sprzedawany jest odpinany złoty łańcuszek z zawieszkami tworzącymi napis Patou. Pasek z łańcuszkiem można nosić długi (jednowarstwowy), krótki (dwuwarstwowy) lub w okół talii, aby nie nosić torby w ręce.

Współpraca w zakresie toreb miała miejsce w Ubrique w Hiszpanii w rodzinnej fabryce, która produkuje wszystkie upcyklingowane skórzane torby Patou.

Farfetch i Browns Fashion są oficjalnymi partnerami współpracy. Torby są dostępne na patou.com i farfetch.com od 8 marca.