fot. materiały prasowe

Area Jesień-Zima 2023/2024

W tym sezonie marka Area redefinuje ideę pierwotnego instynktu i jego ewolucję na przestrzeni historii mody. Począwszy od kości i futra, materiałów pierwotnie używanych do przetrwania, przez pokolenia przekształciły się w symbole arystokracji i bogactwa. W kolekcji na sezon jesień-zima 2023/2024 Area stara się przełamać te pojęcia i przedefiniować te symbole poprzez alternatywne eksploracje materialne.

Futro. Materiał niegdyś używany do zapewnienia ciepła i ochrony, stał się symbolem statusu, który zyskał sławę na przestrzeni dziejów. Handel ten, będący często oznaką dobrobytu, stworzył polaryzujący kontrast między bogatymi i biednymi. Area wykorzystała ten symbol bogactwa i przekształciła go w coś nowoczesnego, dokładając takie materiały i zabiegi jak denim, trompe l’oeil, płynna wiskoza krepowa oraz jedwabny żakard.

Najpierw zeskanowali skóry futerkowe w stylu vintage, a następnie wydrukowali je na różnych tkaninach. Oprócz graficznej tekstury, urok futra leży w jego dramatycznej objętości i konstrukcji. Technikę tę zastosowano również w przypadku dżinsów i odzieży wierzchniej, łącząc glamour z codziennymi elementami garderoby.

Biżuteria i ozdoby zawsze były ważne w DNA marki. W tym sezonie przyjrzeli się prehistorii, gdzie jedna z pierwszych biżuterii była wykonana z kości. Próbując połączyć tak prymitywne rzemiosło z nowoczesnym tworzeniem biżuterii, odtworzyli abstrakcyjne kształty kości za pomocą różnych technik lakieru, bombé z kryształów Swarovskiego i formowanych pazurów.

W kolekcji zobaczymy ręcznie rzeźbienie przesadnych kształtów przypominających kości, lakierowanych emalią z żywicy i inkrustowanych kryształami Swarovskiego rivoli. Kości te są następnie wiązane w dramatycznie drapowane sukni couture i abstrakcyjną biżuterię. Biżuterię stworzono też z kryształów Swarovskiego w głowach czaszek, bransoletkach i kolczykach. Technika ta została następnie przełożona na haftowane kryształowe i błyskotkowe miseczki na sukienkach, topach i całkowicie inkrustowanych kombinezonach.