fot. materiały prasowe

Schiaparelli Jesień-Zima 2024/2025: Ekskluzywna ekstrawagancja na co dzień

Nowa kolekcja Schiaparelli na sezon jesień-zima 2024/2025 została właśnie zaprezentowana, a entuzjazm wokół niej nie słabnie. Już od ikilku lat marka ta dostarcza nam niezapomnianych chwil związanych z modą haute couture, gdzie krawiectwo, kultura i historia splatają się w niezwykłych kreacjach. Jednakże równolegle do tworzenia tych wyjątkowych looków, Schiaparelli pracowało nad linią ready-to-wear, która jest równie ekskluzywna, ale przeznaczona na co dzień.

Choć nazwa „ready-to-wear” może sugerować pewną dostępność, to jednak kolekcje te są dalekie od masowego odbioru. Nazwać je demi-couture byłoby niedoszacowaniem ich potencjału. Każdy element tej kolekcji został zaprojektowany tak, by budzić emocje, zaskakiwać i wzbudzać podziw — i to zarówno u noszącego, jak i u obserwatorów.

Czym więc jest Schiaparelli „ready-to-wear”? To zbiór ubrań codziennego użytku, takich jak marynarki, eleganckie spodnie i zestawy, które charakteryzują się niezwykłym, ekstrawaganckim stylem. Rozpoznawalne znaki założycielki marki, takie jak anatomiczne motywy, taśma miernicza czy dziurka od klucza, przeplatają się tu z nowojorskimi elementami bohemy, takimi jak frędzle, klamry czy dżins.

Niezwykłą cechą tej kolekcji są również dodatki, które wnoszą do stylizacji niepowtarzalny charakter Schiaparelli. Każdy z nich ma być wyjątkowy, niemożliwy do znalezienia gdzie indziej. Czy to torebka w kształcie twarzy (zwana także Madame Potato Head sac), czy torebka z motywem taśmy mierniczej i dziurką od klucza — każdy z tych elementów ma szansę stać się ikoną mody.

Kolekcja na sezon jesień-zima 2024/2025 to także powrót do korzeni, do legendarnej siedziby marki przy Place Vendôme. Linia odzwierciedla również otwarcie na nowe inspiracje i wpływy kulturowe, co sprawia, że ubrania te są odpowiednie na każdą okazję i w każdym miejscu. Nowa kolekcja Schiaparelli jest bez wątpienia majstersztykiem sztuki i luksusu, który ma szansę zdefiniować ten etap historii marki. Już teraz wzbudza zainteresowanie i podziw, a być może w przyszłości stanie się klasyczną i pożądaną przez kolekcjonerów pamiątką po tej epoce mody.