fot. materiały prasowe

Rolls-Royce Black Badge Cullinan Series II: Wzorzec luksusowego buntu

Rolls-Royce ponownie redefiniuje luksus, wprowadzając na rynek Black Badge Cullinan Series II, pojazd, który ma być bardziej odważnym i wyrazistym wyrazem motoryzacyjnego rzemiosła. Seria ta skierowana jest do wybranej grupy klientów, którzy cenią sobie nowoczesne technologie, ekskluzywne materiały i możliwość wyrażania siebie w niekonwencjonalny sposób. Nowa seria podkreśla zarówno innowacyjność, jak i dbałość o detale, które są charakterystyczne dla marki Rolls-Royce.

Black Badge Cullinan Series II przyciąga uwagę dzięki unikalnemu designowi zewnętrznemu. Przód pojazdu zyskał nowe, bardziej agresywne wloty powietrza, które podkreślają dynamiczny charakter auta. Charakterystyczna, podświetlana po raz pierwszy w historii Black Badge, krata Pantheon, w wersji z czarnym wykończeniem, dodaje pojazdowi dodatkowej głębi i elegancji. Dla tych, którzy pragną jeszcze bardziej mrocznego wyglądu, dostępna jest również całkowicie czarna wersja wykończenia.

Ręcznie przygotowane detale, takie jak klamki drzwi, ramki okien i figurka Spirit of Ecstasy, pokryte są czterema warstwami czarnej farby, co daje niezwykle wytrzymałe i błyszczące wykończenie. Dodatkowo, zastosowanie elektrochemicznie ciemnej powłoki chromowej na elementach wydechu i tylnej klapie podkreśla luksusowy, a jednocześnie buntowniczy charakter pojazdu. Wyróżnikiem tej serii są również 23-calowe koła, dostępne po raz pierwszy w historii Black Badge, które dzięki specjalnej konstrukcji z dziesięcioma splecionymi szprychami tworzą wizualny efekt pięciu szprych.

Wnętrze Black Badge Cullinan Series II to prawdziwy majstersztyk nowoczesnych technologii i rzemiosła. Klienci mogą zamówić wnętrze wykonane z nowej tkaniny Duality Twill, stworzonej z bambusa, zainspirowanej ogrodami bambusowymi na francuskiej Riwierze. Materiał ten, ozdobiony artystycznym haftem, przypomina splecione liny jachtowe, co nawiązuje do żeglarskiego dziedzictwa regionu. Kompletne wnętrze wykonane z tej tkaniny zawiera aż 2,2 miliona ściegów, co odpowiada 11 milom nici.

Nowy wzór perforacji siedzeń, inspirowany kształtami chmur nad siedzibą Rolls-Royce w Goodwood, dodaje wnętrzu dodatkowej głębi i dynamiki. Techniczne wykończenia z włókna węglowego, ręcznie lakierowane i polerowane, tworzą trójwymiarowy efekt, który podkreśla nowoczesny charakter auta.

Pod maską Black Badge Cullinan Series II kryje się sprawdzona jednostka napędowa: 6,75-litrowy silnik V12 o mocy 600 KM i momencie obrotowym 900 Nm. Zaawansowany układ napędowy i zawieszenie zapewniają wyjątkową dynamikę, zachowując przy tym charakterystyczny komfort jazdy „magic carpet ride”. Tryb Low Mode, aktywowany za pomocą przycisku na drążku zmiany biegów, umożliwia pełne wykorzystanie mocy i momentu obrotowego, co sprawia, że auto staje się jeszcze bardziej responsywne.

Black Badge Cullinan Series II to nie tylko samochód – to manifest stylu i indywidualności. Zintegrowany cyfrowy interfejs SPIRIT oraz aplikacja dla członków klubu Whispers umożliwiają klientom dostęp do spersonalizowanych usług i ekskluzywnych wydarzeń. Nowa szafka na zegary z figurką Spirit of Ecstasy oraz podświetlana fasada z motywem nieskończoności to elementy, które dopełniają luksusowy charakter wnętrza.

Jak mówi Chris Brownridge, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars: „Black Badge Cullinan Series II zaspokaja apetyt naszych klientów na innowacje i nowe formy wyrażania siebie. Jestem pewien, że ta nowa inkarnacja zbuduje na sukcesie swojego poprzednika.” Anders Warming, dyrektor ds. designu, dodaje: „Dzisiejsze czasy wymagają wyrazistości, indywidualności i odwagi – cechy te są sednem postawy Black Badge, które zostały tu wyrażone w ekstremalnym wydaniu.”

Black Badge Cullinan Series II to pojazd, który nie tylko zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających klientów, ale również stanowi nowy wzorzec luksusowego buntu.