fot. materiały prasowe

Peter Copping nowym Dyrektorem Kreatywnym Lanvin

Lanvin, najstarszy nieprzerwanie działający dom mody haute couture we Francji, ogłosił powołanie Petera Coppinga na stanowisko dyrektora kreatywnego. Ten zaszczyt przypada mu w momencie, gdy marka, założona w 1889 roku przez Jeanne Lanvin, przygotowuje się do kolejnego rozdziału swojej bogatej historii.

Peter Copping, Brytyjczyk z wykształcenia i duszy, jest absolwentem prestiżowych szkół Central Saint Martins oraz Royal College of Art w Londynie. Jego kariera rozpoczęła się u boku Sonii Rykiel, a następnie przez ponad dekadę pracował przy boku Marca Jacobsa w Louis Vuitton, gdzie odpowiadał za damską kolekcję. Następnie pełnił funkcję dyrektora kreatywnego w Nina Ricci w Paryżu oraz w Oscar de la Renta w Nowym Jorku, gdzie sam Oscar de la Renta, który wcześniej pracował dla Lanvin, mianował Coppinga swoim następcą. Ostatnio Copping kierował działem haute couture w Balenciaga, gdzie nadzorował powrót kolekcji couture oraz pełnił funkcję szefa VIP i projektów specjalnych.

Jeanne Lanvin była wizjonerką swoich czasów, której zainteresowania i pasje wykraczały daleko poza modę, podobnie jak moje własne. Jestem niezwykle zaszczycony, że zostałem wybrany na dyrektora kreatywnego Lanvin i że mogę, wraz z atelier i zespołami, napisać kolejny rozdział dla tego ikonicznego domu mody.

Peter Copping

Copping obejmie swoje stanowisko we wrześniu 2024 roku, przejmując odpowiedzialność za kolekcje zarówno damskie, jak i męskie. Jego bogate doświadczenie i niebywały talent z pewnością wprowadzą do Lanvin nową energię i kreatywność, jednocześnie oddając hołd długiej i prestiżowej historii marki.

Lanvin, z siedzibą główną w Paryżu, zawsze była synonimem elegancji, luksusu i innowacyjności. Wybór Coppinga na dyrektora kreatywnego wskazuje na kontynuację tej tradycji oraz na odważne spojrzenie w przyszłość. Wszystkich miłośników mody czeka z niecierpliwością moment, kiedy zobaczą pierwsze kolekcje pod jego kierownictwem, mając nadzieję na odkrycie nowej, fascynującej wizji Lanvin.

Czy Peter Copping wprowadzi Lanvin na nowe, niezbadane jeszcze szczyty? Jedno jest pewne – ten ruch z pewnością wstrząśnie światem mody i przyciągnie uwagę zarówno krytyków, jak i entuzjastów mody na całym świecie.