fot. materiały prasowe

Patou Wiosna-Lato 2025: Letnia symfonia

Lato 2025 w Patou jest pełne różanych odcieni. Róża to nie tylko kolor, ale także kwiat i osoba. Róża jest esencją narracji tego sezonu. To romantyczna, przygodowa i wyrafinowana historia miłosna. Róża to melodia grana na pianinie i delikatny zapach, a jej świat jest mieszanką fantazji i codzienności.

Dla Róży liczą się momenty pomiędzy. Uwielbia słyszeć echo swoich kroków na zatłoczonych paryskich brukach, lubi pozwalać swojemu telefonowi dzwonić przez chwilę, zanim go odbierze. Ceni, gdy jej biżuteria chłodzona jest porannym wiatrem. Czerwiec – elegancki paryski dziedziniec. „Ręce” róży są swobodnie schowane w kieszeniach. Tak o kolekcji mówi dyrektor kreatywny marki Patou – Guillaume Henry.

Jej garderoba przechodzi od uspokajających kolorów i krojów (granatowe, zapinane na pasek marynarki, białe i jasno niebieskie plisowane spódnice) do palety bladoróżowych odcieni, lśniącego brązu i nadruków w kropki. Ostatecznie odkrywa siebie poprzez zabawne sylwetki i sukienki w kształcie kwiatów.

Kolekcja Rose Patou jest zakorzeniona w rzeczywistości: praktyczna, złożona z ostrych prążkowanych poplin, strukturalnego dżinsu i sportowej dzianiny; oraz sugestywna, pełna objętościowej tafty, wiązanych kołnierzy, kwiatowych tonów i złotej biżuterii w kształcie serc.

W tym sezonie Patou wprowadza także dwa nowe modele torebek: Le Patoulock i Le Patoubowling. Cała kolekcja została wykonana z ekologicznie odpowiedzialnych tkanin i będzie w pełni śledzona od momentu pojawienia się w sklepach i online.

Wiosenno-letnia kolekcja Patou jest uzupełniona okularami przeciwsłonecznymi Barton Perreira. Założona w Południowej Kalifornii, Barton Perreira czerpie inspirację z nieustającego słońca i zachodów słońca, które malują stan na złoto. Barton Perreira łączy innowację, rzemiosło i zdecydowane dążenie do przekraczania granic doskonałości w branży okularowej.

Kolekcja Patou na lato 2025 to nie tylko ubrania, to opowieść o Róży, która przemienia codzienność w coś magicznego. Zanurz się w świecie pełnym różanych odcieni i odkryj, jak każdy moment może stać się wyjątkowy.