fot. materiały prasowe (Haus Laboratories)

Haus Laboratories

marka kosmetyków od Lady Gagi

Swoje kosmetyki ma już Rihanna, Kylie Jenner czy razem z polską marką Inglot kolekcję stworzyła Jennifer Lopez. Do przemysłu kosmetyków dołączyła właśnie Lady Gaga. Jak sama mówi w filmie promującym „ostatnią rzeczą na świecie jaką potrzebujemy jest kolejna marka kosmetyczna, no ale trudno”. Swoje „domowe laboratorium kosmetyków” współtworzy wraz z Amazonem.

Lady Gaga pryzwyczaiła nas głównie do dziwnych strojów i wypasionych światowych tras koncertowych. Piosenkarka i ikona mody wraz z Amazon stworzyła linię kosmetyków dla swoich fanów.

Jak sama Gaga mówi, chciała nawiązać współpracę z Amazon, aby jej produkty były jak najbardziej dostępne dla każdego na świecie. Chociaż pierwsze zamówienia nie będą wysyłane do września, są już dostępne opcje pre order. Niestety, żeby zarezerwować kosmetyki od Gagi, musimy być członkiem klubu Amazon Prime. Osoby spoza klubu, otrzymają szansę na zakup kolekcji pod koniec tego miesiąca.

Kolekcja Haus Laboratories zawiera szereg „narzędzi do samodzielnej ekspresji”. Podstawowa wersja zawiera błyszczyk, kredki do ust i płynny puder do połysku. Wszystkie rzeczy dostępne są w wielu kolorach i odcieniach. Według Amazon linia do makijażu została stworzona „w celu rozpowszechniania odwagi i kreatywności poprzez dostarczanie narzędzi do wyrażania siebie.

W liście otwartym do swoich fanów, Gaga wyjaśniła, że często jako nastolatka często walczyła o to, by czuć się piękna. Patrzyła, jak jej matka używa rzeczy do mocnego makijażu, by pokazać „swoją najodważniejszą twarz”. Jak sama piosenkarka mówi, zaczęła eksperymentować z makijażem żeby dać upust swojej kreatywności, ostatecznie dodając charakteru, który pomógł jej stworzyć osobowość „Lady Gagę”.


„Czasami piękno nie przychodzi naturalnie z wnętrza. Jestem jednak wdzięczna, że ​​makijaż zainspirował mnie do odwagi, której nie miała. Znalazłam we mnie superbohatera, patrzę w lustro i wiem, kim chcę być.” – Lady Gaga

Amazon będzie wyłącznym globalnym sprzedawcą i domem dla Haus Laboratories. Ceny za artykuły zaczynają się od 26 dolarów za duet matowych kredek do ust. Według Amazon wszystkie produkty są certyfikowane – wegańskie i tworzone z poszanowaniem zwierząt.