Jak pielęgnować skórę… ryżem?

Kobiety od lat szukają sposobu, aby wyglądać pięknie i młodo. Kosmetyki, zabiegi u kosmetyczki czy odpowiednia dieta są nieodłącznymi elementami naszego życia. Istnieje „mit długowiecznie młodo wyglądającej” Azjatki, czy to ze względu na geny, styl życia, dietę, a może faktycznie to po prostu mit – prawdą jest, że aby wyglądać dobrze nie musimy zawsze wydawać fortuny, a produkty do pielęgnacji rodem z Azji możemy znaleźć w swojej kuchni.

Pielęgnacja ryżem? Ryż jest uznawany za najważniejszą roślinę uprawną Japonii i uprawia się go od ponad 2000 lat. Ryż to także podstawowy składnik diety w wielu krajach Azjatyckich, a przebywając w Azji trudno się bez niego obyć w kuchni. W pielęgnacji ryż jest naturalnym składnikiem upiększania skóry. Łagodzi również jej stany zapalne, oczyszcza ją i zmiękcza.

Proszek, olej z otrębów ryżowych, woda ryżowa, to podstawowe składniki arsenałów piękna kobiet. Wspomagają wygładzanie tekstury skóry przez co zmarszczki stają się mniej widoczne. Stosuje się je zarówno miejscowo jako środek nawilżający, jak i wewnętrznie ze względu na ich właściwości przeciwutleniające. Przykładem mogą być produkty do oczyszczania skóry jak peeling na bazie ryżu lub maseczka ryżowa, które oczyszczą i nawilżą skórę.

Pierwszy krok ryżowej pielęgnacji, to naturalny, oczyszczający peeling do twarzy Chic ChiqAam Face i Aam Body z ryżem i cukrem kokosowym do zatrzymania prawidłowego nawilżenia skóry, mąką z ciecierzycy do delikatnego oczyszczenia porów skóry oraz prawdziwym owocem mango dla odżywienia dzięki witaminom A, E, C oraz zawartości magnezu. Jest tak naturalny, że można go zjeść. 

Od dzisiaj ryż powinien zagościć nie tylko na Twoim talerzu, ale również podczas codziennej pielęgnacji. Dzięki jego właściwościom Twoja skóra stanie się jędrna i lśniąca, a kosmetyki na bazie ryżu możesz szukać w dostępnych kosmetykach lub sama pobawić się w zrobienie swojego własnego.