Anna Halarewicz x iRobot

iRobot prezentuje jedyną w swoim rodzaju wersję iRobota Roomba s9+. Urządzenie wraz ze stacją dokującą zostało ozdobione odręcznymi grafikami polskiej ilustratorki – Anny Halarewicz. Jest to druga tego typu akcja przeprowadzona w Polsce przez amerykańskiego pioniera domowej robotyki.

Podobnie jak w zeszłym roku niezwykły robot odkurzający zostanie przekazany na licytację, z której środki trafią na cele charytatywne. 

W Polsce od 2019 roku, za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora – spółki DLF – pomagają również w inny sposób. Wówczas światło dzienne ujrzała idea współpracy marki z polskimi artystami. Tworzą oni wyjątkowe wersje produktów marki iRobot, które przekazywane są na aukcję na rzecz największej akcji charytatywnej w Polsce.

W pierwszej edycji kolaboracji „iRobot x …” wizja iRobot Roomba i7+ autorstwa Mateusza Suda spotkała się z doskonałym przyjęciem i została zlicytowana za kwotę ponad siedmiu tysięcy złotych. 

W 2020 roku organizator akcji do współpracy zaprosił niezwykle cenioną ilustratorkę modową – Annę Halarewicz. Rozwinięciu uległa również formułą akcji, bowiem na efekt końcowy wpływ mieli fani marki iRobot w Polsce. Dostali oni możliwość głosowania w mediach społecznościowych firmy na jedną z trzech propozycji autorki. Jak sama tłumaczy:

„Przedstawiłam trzy projekty dając też szansę odbiorcom, aby sami zdecydowali, który projekt najbardziej przypadł im do gustu. Przyznam, że wizja, która zwyciężyła była dla mnie sporym wyzwaniem. Wszystko to przez linearyzm grafiki, który implikował konieczność skupienia się na szczegółach.” 

Anna Halarewicz

Anna Halarewicz w swoich pracach stawia na wizerunek kobiet oraz emocji, które im towarzyszą. Z tego powodu wizja iRobot Roomba s9+ autorstwa ilustratorki stanowi kolejne rozmyślania nad płcią piękną.