Adrian Krupa Jesień-Zima 2020/2021

Główną inspiracją kolekcji była strefa komfortu psychicznego i fizycznego, który każdy człowiek wytwarza, aby czuć się bezpiecznie w świecie, który go otacza. Do wyboru tego tematu zainspirowały projektanta zmiany norm społecznych i kulturowych spowodowanych panującą pandemią.

Ludzie podczas lockdownu tworzyli wokół siebie bezpieczną strefę. Najczęściej w swoich mieszkaniach. Nasze przestrzenie musiały zapewnić nam schronienie, a nawet połączyć w sobie miejsce w którym śpimy i pracujemy. Nasze pokoje zaczęły pełnić funkcję buduaru. Pomieszczenia w osiemnastowiecznych francuskich pałacach, które znajdowało się między salonem, a sypialnią. Bardzo przytulnie urządzone, pełniące role pokoju kąpielowego, garderoby i gabinetu.

Styl buduarowy który uosabiał piękno i wrażliwość, nadały kierunek przy dobrze tkanin do kompletów oraz konstrukcji wybranych elementów garderoby Przy doborze materiałów Adrian starał nie ograniczać się w kontekście zróżnicowanych faktur, gramatur i kolorów. Całość może wydawać się eklektyczna, lecz każda sylwetka jest dokładnie przemyślana. Starał się, aby każda z sylwetek uszyta była z jak najbardziej zróżnicowanych materiałów.

Użyto satyn, ekologicznych skór, jeansu, żakardu oraz tiulu. Podczas tworzenia konstrukcji poszczególnych elementów, projektant starał się jak najbardziej wyjść w przestrzeń otaczającą sylwetkę, aby wszystko sprawiało wrażenie rzeźb nałożonych na ciało. W kolekcji przeplata się motyw spirali, który symbolizuje zmieniający cykl życia. Zwiewne tkaniny, miękkie formy mają sprawiać wrażenie powłoki bezpieczeństwa, które chroni nasze ciała. Inspiracją do kolorystyki i ogólnego klimatu kolekcji były dla projektanta obrazy angielskiego malarza Wiliama Turnera, który w swoich dziełach przestawiał romantyczne pejzaże. Potrafił w nich doskonale uchwycić grę świateł i piękne barwy.     

Pod wpływem wyznaczonych inspiracji powstała kolekcja „Azyl. Czyli czternaście damskich sylwetek. W ich skład wchodzą m in. sukienki, garnitury, szmizjerki, spódnice, nakrycia głowy, torby oraz okulary. Co ciekawe, całość kolekcji została uszyta własnoręcznie przez Adriana. Projektant chciał pokazać spektrum swoich możliwości projektowych i technicznych. Każdą z sylwetek cechuje duża dbałość o szczegóły i wygodę użytkowania, dlatego większość z nich wykończona jest wysokiej jakości podszewką.

W kolekcji dominuje motyw falban i rzeczy zapinanych na małe metalowe guziki, które nawiązują do wygodnej strefy buduaru. Wiele kobiet mieszkających w największych metropoliach świata takich jak np. Nowy York czy Tokio doskonale odnalazłyby się w ubraniach z kolekcji. Projektant własnymi rękami wykonał też serię dodatków w której skład wchodzą między innymi torebki.