fot. materiały prasowe

Remain Jesień-Zima 2021/2022

Spacerem przez Kopenhagę

Stworzona w świecie zarazy i zakazów podróżowania kolekcja Remain, reinterpretuje miejski uniform kopenhaskiej kobiety, która na nowo odkrywa swoje rodzinne miasto oczami turysty.

Codzienny spacer, dla wielu stał się jedną z nielicznych okazji do ubierania się. To sposób do ponownego odkrycia lokalnej okolicy i spojrzenia na swoje miasto w nowym świetle. Kolekcja, nawiązujące do tego, co znane i lokalne, oddaje temat bycia turystą we własnym mieście.

Remain na jesień i zimę 2021/2022, obraca się wokół wyróżniających się elementów codziennej garderoby. Widzimy też pewne elementy nonszalancji takie jak wyściełany płaszcz puchowy, który ma błyszczące wykończenie ze skóry lakierowanej, czy luźny dres wykonany ze skóry w kolorze pudrowego różu. Warto też zauważyć charakterystyczny skórzany trencz Remain, który został odtworzony w różowo-białym princie.

„Dzięki tej kolekcji byliśmy w stanie dostosować się do obecnego stanu świata i tego, jak żyjemy. Codzienne spacery stały się źródłem energii, a także inspiracji, pozwalającym spojrzeć na okolicę z nowej perspektywy. Odnalazłem radość w ponownym odkrywaniu tego, co znajome. Ta kolekcja tworzy miejski uniform inspirowany moim własnym miastem, oferując garderobę w świeży i nieoczekiwany sposób.”

Denise Christensen, dyrektor generalny i kreatywny Remain

W ostatnich kolekcjach Remain skupił się na odkrytych na nowo częściach garderoby, doskonaląc swoje podejście do odzieży wierzchniej, dżinsów i dzianin, dodając jednocześnie nieoczekiwane i wyjątkowe detale. W tej kolekcji znajdziemy nowe printy na ulubionych materiałach marki takie jak nadruk na skórze tie dye, czy denim w panterę.