Couple Dansant Wiosna-Lato 2021

Na polskim rynku modowym pojawiła się nowa marka odzieżowa o nazwie Couple Dansant. W ofercie znaleźć można personalizowane marynarki z drugiej ręki, szaliki ze sztucznego futra, berety szyte z używanych jeansów, t-shirty z certyfikowanej organicznej bawełny oraz bawełniane czapki z daszkiem. Wraz z otwarciem sklepu internetowego rozpoczęła się również pierwsza kampania marki we własnych kanałach social media.

Couple Dansant deklaruje, że tworzone przez nią ubrania to połączenie pożądanego obecnie trendu sustainability ze slow fashion. Założycielki marki – Magdalena Starczyk i Żaneta Mrowca – obecne od dłuższego czasu na międzynarodowym rynku modowym jako stylistki, zaznaczają, że nie angażują się w nadprodukcję odzieży.

Zamiast tego, korzystać będą w dużej mierze z własnych zasobów używanych ubrań pochodzących ze sklepu z odzieżą vintage HOQZ STORE, należącego również do jednej z nich. Dlatego też np. marynarki, do których marka będzie doszywać elementy ze sztucznego futra, będą wykonywane wyłącznie na zamówienie, z kolei berety będą powstawały w pracowni czapek pani Grażyny Jakubowskiej-Piekut z używanych jeansów. W ofercie marki będą również t-shirty z certyfikowanej, organicznej bawełny z nadrukowanym logo Couple Dansant oraz czapki z daszkiem.

Kim jest Couple Dansant? To marka, która wykorzystując rzeczy z drugiej ręki oraz materiały najwyższej jakości, odpowiada na najnowsze trendy. Nie boimy się wychodzić poza standardowe schematy, inspirujemy się głównie ulicami miast, w których mieszkałyśmy, czyli Berlin i Londyn. Reagujemy na trendy, natomiast zależy nam na tym, aby nasze produkty były tworzone zgodnie ze zrównoważonym rozwojem, dlatego co najmniej połowa naszej oferty to przerobione rzeczy z second handów.”

Magdalena Starczyk i Żaneta Mrowca, założycielki marki

Więcej informacji oraz pełny asortyment można znaleźć na stronie internetowej marki: www.coupledansant.com