COS x Anatol Knotek

Kapsułowa kolekcja COS × Anatol Knotek to efekt najnowszej współpracy londyńskiej marki, będącej w ciągłym dialogu z twórcami, którzy inspirują jej projekty. Limitowana edycja ubrań i akcesoriów COS zawiera motywy tekstowe i kolory znane z prac eksperymentalnego poety Anatola Knotka. 

Anatol Knotek to austriacki artysta, urodzony w 1977 roku w Wiedniu. Poezja konkretna i wizualna, sztuka konceptualna i instalacja to dziedziny sztuki, które tworzą rdzeń jego twórczości, wystawianej na całym świecie. Jego wiersze były publikowane w czasopismach literackich, tomikach poezji, podręcznikach szkolnych i antologiach. Jest członkiem Austriackiego Stowarzyszenia Artystycznego.

Jego lakoniczne dzieła zastępują kolory i rysunki słowami, by zwięźle obrazować artystyczną wizję. Główny wątek kapsułowej kolekcji COS tworzy utwór „The Solution” – „rozwiązanie”, którego tytuł trafnie opisuje sztukę zrodzoną w obliczu wyzwania.

Literatura jest sztuką opisu. Sztuka rodzi się z emocji. Harmonia obu form daje przestrzeń na wiele eksperymentów z ekspresją.

Anatol Knotek

Neutralna płciowo kolekcja składa się z czterech ponadczasowych projektów COS, zdobionych motywami z prac Knotka. Klasyczny swobodny T-shirt jest bazą dwóch czarno-białych modeli, w kontrastujących wersjach. Koszulki uzupełniono torbą oraz szalem z morwowego jedwabiu. 

Kolekcja jest dostępna na całym świecie na stronie cos.com i w wybranych sklepach COS tylko przez ograniczony czas. Produkty z kolekcji w Polsce można kupić tylko w sklepie marki na Mysiej 3.