Soeren Le Schmidt Wiosna-Lato 2023

Nadchodząca kolekcja Soeren Le Schmidt na sezon wiosna-lato 2023 roku pokazuje autorskie podejście do nowoczesnego krawiectwa. Kolekcja łączy minimalizm i prostotę z nowoczesnym podejściem do klasycznego garnituru i nowym podejściem do strojów wieczorowych. W całej kolekcji architektoniczne podejście łączy się z bardziej estetycznym strojem wieczorowym, tworząc wyjątkowe podejście Soerena Le Schmidta do tego, jak ubierać współczesnego mężczyznę i kobietę.

Pokaz kolekcji odbył się w kultowej duńskiej dzielnicy Refshaleøen w Kopenhadze, znanej z historii przemysłowej z widokiem na port w Kopenhadze. Industrialna surowość lokalizacji ma kontrastować z elegancją i elementami architektonicznymi projektów. Kolekcja bardziej niż kiedykolwiek skupia się na strojach wieczorowych, obszernych sukienkach i garniturach.

Aby podnieść poczucie elegancji i prostoty kolekcji, podczas pokazu wystąpił chór gospel, który wykona utwory acapella. Chór będzie również nosił szaty zaprojektowane na zamówienie przez Soerena Le Schmidta.

Kolekcja to również asymetryczne linie i cięcia połączone z czymś nienaturalnym i zaskakującym. Pomysł manipulowania klasycznym sposobem pracy z garniturem przenosi się w nową erę, łącząc oldschoolową ideę couture z młodszą i bardziej rock and rollową estetyką wizualną. Jest to widoczne nie tylko w ubraniu, ale także we włosach i makijażu modelek i modeli. Poprzez kolekcję gender fluid Soeren Le Schmidt chce zmyć normatywny sposób myślenia o odzieży dla mężczyzn i kobiet, tworząc nowy i interesujący nacisk płynność płci.

Kolekcja utrzymana jest głównie w czerni i bieli z charakterystycznym akcentem kolorystycznym Soerena Le Schmidta – tym razem w kolorze żółtym. Tekstylia to jak zwykle resztki tkanin i upcyklingu z poprzednich kolekcji, utrzymywane w kilku bardzo prostych tkaninach z kilkoma dodatkowymi materiałami, takimi jak pióra i metale.