Elisabetta Franchi Wiosna-Lato 2023

Elisabetta Franchi dedykuje swoją kolekcję Wiosna-Lato 2023 radosnemu i nomadycznemu instynktowi, który zamieszkuje naszą duszę, a także garderobę. Najnowsza kolekcja przepełniona jest atmosferą i wspomnieniami bezkresnych miejsc. Nic nie wydaje się typowe ani zwyczajne.

Zmysłowy fil rouge przenikający kolekcję, inspirowany terytoriami od Nowego Meksyku po Argentynę, przywołuje brzmienie pampasów i ożywienie miast Ameryki Południowej. Mistykę i energię tanga możemy poczuć dzięki tańczącym frędzlom, które od zawsze były częścią DNA marki, a które tym razem zdobią delikatne drewniane koraliki w dwóch kolorach: masła i gorzkiej czekolady.

Ubrania dzienne i wieczorowe zmieniają się w rytm graficznych wzorów. Te oryginalne motywy określają zmieniającą się „geometrię” odzieży: od kostiumów kąpielowych po rozpinane sweterki, przez klasyczne spodnie z elastycznej krepy. Masło, gorzka czekolada, mleko, atrament z kałamarnicy czy lukrecja: także paleta kolorystyczna uchwyciła zapachy oraz smaki podróży. Zaskakuje także bogactwo tekstur.

W kolekcji możemy zauważyć m.in. sukienki oraz spódnice z rafii, bluzki z teksturowanej dzianiny oraz żakardu. Na uwagę zasługują także ręcznie robione na szydełku elementy. Głównym bohaterem kolekcji jest talia, którą podkreślają skrócone topy i starannie dobrane dodatki. Najważniejsze akcesoria to wysokie, a zarazem super wygodne sandały na koturnie, tkane tote bags, przypominająca kilim, haftowane kopertówki i nowoczesna biżuteria inspirowana tangiem. Kapelusz Gambler dopełnia wygląd silnej kobiety, która może dotrzeć wszędzie, gdzie tylko chce.