fot. materiały prasowe

Marimekko x Samsung: Wprowadź sztukę do swojego domu

Telewizory The Frame od Samsunga od dawna są znane z fuzji technologii i designu, ale teraz stają się także nośnikiem dla sztuki w najwyższym wydaniu. W najnowszym rozszerzeniu oferty Art Store na The Frame, firma po raz pierwszy łączy siły z cenionym fińskim domem projektowym Marimekko, prezentując limitowaną kolekcję grafik, które odzwierciedlają bogactwo i kreatywność tej marki.

Marimekko, znany ze swoich oryginalnych wzorów i kolorów, przynosi do platformy Samsung Art Store 40 ponadczasowych grafik, w tym ikoniczny wzór kwiatowy Unikko. Kolekcja obejmuje dzieła takich artystów jak Maija Isola, projektantka słynnego wzoru kwiatowego Unikko, Fujiwo Ishimoto, Katsuji Wakisaka, Vuokko Eskolin-Nurmesniemi oraz Maija Louekari. Te wyjątkowe projekty łączą w sobie fińską estetykę z japońską precyzją i kreatywnością, tworząc unikalne dzieła sztuki, które dodadzą wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu.

Marimekko zawsze doceniała piękno i radość codziennego życia. Jesteśmy podekscytowani faktem, że możemy przedstawić nasze odważne wzory The Frame na całym świecie, a szczególnie z tej okazji, możemy świętować 60. rocznicę powstania wzoru Unikko z 1964 roku.

Sanna-Kaisa Niikko, dyrektor ds. marketingu w Marimekko

Ale kolekcja Marimekko to tylko część bogatego portfolio dostępnego na platformie Art Store. Obecnie widzowie mogą także cieszyć się dziełami takich mistrzów jak Keith Haring oraz ponad 2500 innych obrazów w najróżniejszych stylach, pochodzących z renomowanych muzeów i galerii sztuki na całym świecie.

Nasza wizja, związana z tym partnerstwem, zakłada dostarczenie ponadczasowych wzorów bezpośrednio do użytkowników, a także za sprawą fińskiej kreatywności umożliwienie im personalizacji swoich mieszkań. Mamy nadzieję, że dzięki temu wyborowi kultowych wzorów i gustownych wydruków, widzowie będą mogli urozmaicić swoje wnętrza.

Sofia Monteiro, Product Manager Samsung Art Store na Europę

Samsung The Frame to nie tylko telewizor, to prawdziwe dzieło sztuki, które możesz dostosować do swojego stylu i gustu. Dzięki wymiennym ramkom oraz Matowej Powłoce Ekranu, możesz stworzyć unikatowy element dekoracyjny, który nie tylko prezentuje się elegancko, ale także zapewnia doskonałą jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych.

Dostępność dzieł sztuki na platformie Art Store wymaga subskrypcji, ale dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się różnorodnością i zmiennością kolekcji, bez konieczności wychodzenia z domu. To idealne rozwiązanie dla miłośników sztuki, którzy chcą podziwiać największe dzieła bez wychodzenia z domu.