fot. Unsplash

Wielkie wyjście w luźnych bokserkach: Moda czy skandal?

Kiedy myślimy o wielkich wyjściach, przed oczami stają nam eleganckie garnitury, smokingi i wieczorowe kreacje. Ale co, gdybyśmy porzucili tę konwencję i zapytali: czy męskie luźne bokserki mogą stać się stylizacją na wielkie wyjście? Do „popełnienia” tekstu zachęciła mnie stylizacja Paula Pascala na ostatnim pokazie Gucci.

Zanim wciągniemy luźne bokserki na czerwony dywan, warto zastanowić się, skąd w ogóle się wzięły. Początki męskich luźnych bokserek sięgają lat 20. XX wieku, kiedy to sportowcy zaczęli nosić je zamiast bardziej obcisłych spodenek. Były wygodne, przewiewne i pozwalały na swobodę ruchów – idealne na ring bokserski. Z biegiem lat luźne bokserki stały się popularnym elementem męskiej bielizny, kojarzonym przede wszystkim z komfortem i luzem.

W ostatnich latach świat mody przewrócił do góry nogami wiele konwencji. Skoro mogliśmy zobaczyć Kim Kardashian w lateksowych kombinezonach, a Jareda Leto w sukni na Met Gala, to dlaczego nie luźne bokserki jako element modowej stylizacji na wielkie wyjście? Oczywiście, kluczem jest tu kontekst i stylizacja. Przykładem mogą być pokazy mody, gdzie luźne bokserki są noszone z eleganckimi marynarkami i finezyjnymi dodatkami. Tak jak właśnie zrobił to Paul na pokazie Gucci. Sam w sumie bym się tak ubrał i chyba ubiorę na jakieś „wyjście”.

Początkowo byłem sceptyczny, ale jego pewność siebie i elegancja sprawiły, że cała stylizacja wyglądała nienagannie. To była odwaga i swoboda, której często brakuje w sztywnych ramach klasycznej mody męskiej. Czy więc luźne bokserki mogą stać się stylizacją na wielkie wyjście? Odpowiedź brzmi: tak, jeśli zostaną odpowiednio zestawione i noszone z pewnością siebie.

Gdzie znaleźć? Podpowiadam z własnego doświadczenia – Ripense i The Drape oferują produkty, które mogą być fundamentem takiej odważnej stylizacji. Tym bardziej, że to polskie marki, które szyją i produkują swoje produkty w Polsce. Z zagranicznych warto zwrócić uwagę na takie marki jak Miu Miu czy Celine. Ciekawe propozycje ma też Massimo Dutti. Moda to zabawa, eksperyment i wyrażanie siebie, a kto wie, może luźne bokserki staną się nowym hitem na czerwonym dywanie. Spróbuj, zaryzykuj – bo kto powiedział, że elegancja musi być nudna?