Emeralds and Crocodiles

buty dwa w jednym

Koncept Emeralds and Crocodiles powstał z potrzeby i tęsknoty. Katarzyna Sokołowska, która jest pomysłodawcą marki uważa, że też z potrzeby każdej z kobiet. Z potrzeby by nie wybierać między obowiązkami, a przyjemnościami.

Pomysł na autorską markę narodził się trzy lata temu, w sytuacji bliskiej każdej kobiecie, kiedy po całym dniu na szpilkach marzyła o baletkach. Niestety jedyne, które miała w samochodzie nie pasowały kompletnie do ubrania. Wtedy w jej głowie powstał pomysł, – „czemu nie mieć szpilek i baletek w identycznym stylu?”

Pamiętacie autorkę romansów, która wyjeżdża do Kolumbii ratować siostrę porwaną dla okupu? Natychmiast wpada w tarapaty i z pomocą przystojnego Jacka musi stawić czoło przygodom w tropikalnej dżungli. To film „Miłość, Szmaragd i Krokodyl“, a Joan to jedna z ulubionych bohaterek Katarzyny Sokołowskiej. Zawsze żartowała, że jest taką Joan, tylko w miejskiej dżungli i stąd właśnie pomysł na nazwę jej marki – „Emeralds and Crocodiles”. 

Markę Emeralds and Crocodiles dedykowana jest kobietom, które kochają wyzwania i które niczego nie udają. Szpilki wykonane zostały w oparciu o oryginalne, specjalnie na zamówienie, włoskie kopyto szewskie. Certyfikowany kryształ Swarovskiego w kolorze szmaragdu został subtelnie wkomponowany w skórzaną podeszwę – to znak rozpoznawczy marki.

Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji szpilki, uzyskano efekt wyjątkowej wygody oraz komfortu użytkowania. Istotny i warty podkreślenia jest udział pracy ręcznej wielu, wysokiej klasy wykwalifikowanych rzemieślników. Dzięki temu udało się zachować unikalny charakter wytwarzanego obuwia. Wszystkie buty oczywiście produkowane są w Polsce.

Buty wykonane zostały w całości ze starannie wyselekcjonowanych skór naturalnych wytwarzanych w południowych Włoszech. Wierzch szpilek wykonano ze skóry tłoczonej we wzór krokodyla lub skóry zamszowej, użytych również w przypadku balerin.

Zadbano też o to, aby kolor materiałów był unikalny i niepowtarzalny, dzięki czemu buty mają wyjątkowy i autorski charakter. Jako wyściółki i podszewki użyto delikatnej skóry koziej. Podeszwa wykonana jest również w całości ze skóry naturalnej. 

W każdym pudełku znajdują się wybrane szpilki, a w komplecie baletki w tym samym kolorze. W prezencie. Ceny szpilek zaczynają się od około 1500 złotych.