WTK Jesień-Zima 2019/2020

Kolekcja „Love is Love” jest czymś więcej niż zbiorem ubrań. To forma kampanii społecznej promującej i wspierającej edukację na temat LGBT+. Tworząc ją i opierając się na takich inspiracjach, Waleria chciał w jakimkolwiek stopniu poszerzyć świadomość odbiorców i polepszyć sytuację osób LGBT+ w naszym kraju.

Inspiracją do powstania kolekcji jest odwaga młodych ludzi, którzy nie bacząc na przeciwności i częsty brak zrozumienia znajdują w sobie siłę, by walczyć o siebie, swój los, głośno mówić o tym, że brakuje im poczucia bezpieczeństwa i nie chcą być marginalizowani.

Dla marki WTK – empatia, zrozumienie i tolerancja, to jedne z najważniejszych wartości, a dążenie do dumnego, godnego życia, na jakie zasługuje każdy człowiek będzie zawsze przeze mnie wspierane.  Miłość nie może nas wykluczać, ma nas scalać bez względu na klasy społeczne, barwę, orientację, politykę, czy wiarę.

Mówiąc otwarcie o wsparciu i pełnej akceptacji, projektantka wierzy, że zainspiruje do tego innych, a co najmniej zaintryguję kogoś do zapoznania się z tematem i zwiększenia miejsca w sercu. 

Jesienno – zimowe propozycje ubrań w przypadku WTK po raz pierwszy nie są dedykowane jedynie kobietom. Proste i codzienne formy, zestawione są w mocnym i charakterystycznym dla marki bogactwie barw, oraz printów. To próba pokazania, że mimo swojej kontrastowej inności względem polskiej ulicy, ubrania te są nadal użytkowe, nadal normalne i funkcjonale. Nie są dziwactwem, bo bycie „innym” – czy jesteś ubraniem, czy człowiekiem, nie jest złe, tylko piękne. Spora część materiałów użytych w kolekcji jest wodoodporna, wiatroodporna, niektóre ubrania są dwustronne, płaszcze składają się w kieszeń tworząc niewielką torebkę.

Podobnie jak we wcześniejszej kolekcjach, występują autorskie grafiki Walerii. Całość została wyprodukowana w Polsce, natomiast materiały i półprodukty zostały przywiezione z Korei, wraz z inspiracją azjatyckich form odzieżowych. 

www.tokarzewska.com
Modele: Ala+Ala+Yan | Uncover Models
Makijaże: Anna Duchała i Paula Wrzesińska
Fryzury: Arek Bar | Kemon
Zdjęcia: Weronika Kosińska
Filmy: Paweł Galanty