Overview II

Za nami druga edycja Overview, przeglądu trendów prosto od polskich projektantów. Impreza odbyła się 28 września na Mysiej 3 w Warszawie. Pokazy mody podzielone były na trzy panele.

Pierwszy otworzyła marka Makama. Wszystkie kreacje zrobione były ręcznie przez jedną osobę, pokazując klasę i oryginalność. Przed projektantką marki Małgorzatą Szwed Konaniec, szydełko nie kryje żadnych tajemnic. Następnie nowości zaprezentowała związana z Overview od pierwszej edycji Marzena Kowalska. Jej ubrania typu oversize to połączenie casualowej elegancji z wielkomiejskim luzem. Każdy z projektów wyróżnia detal.

Uzupełnieniem kolekcji były docenione przez publiczność akcesoria marki Collarme oraz buty Hammer. Pierwszy panel zamknęła różnobarwna kolekcja marki Najama oparta na miejskim stylu. Jej autorka bawi się modą, adresując ją przede wszystkim do młodego pokolenia.

Następnie przyszedł czas na duet projektantek z Łodzi, Kasi Chojnackiej oraz Marysi Marcinkowskiej, od lat znany pod nazwą Reinkreacja. Kolekcja odwołuje się do zachwycającej klasyki oraz minimalistycznych form. Całość utrzymana w ponadczasowej czerni. Później swoje propozycje przedstawiła Karolina Tokarska. Młoda projektantka przedstawiła swoją autorską linią bielizny. Kolekcja była elegancka i jednocześnie prosta w swej formie. Dominowała zmysłowa czerń i mocno wycięte body.

Podczas Overview odbyła się też premiera kolekcji Dominiki Weroniki Czarneckiej. Projektantka na nadchodzący sezon proponuje cekinowe, romantyczne sukienki typu noir oraz koktajlowe stroje w printy przedstawiające homara.

Później zaprezentowała się rodzinna marka Feyd. Projektantki postawiły na oryginalność, niepowtarzalność i najwyższą jakość wykonania. Ich pokaz charakteryzował się połączeniem romantycznej nuty z awangardowymi, konstrukcyjnymi formami. Imprezę zamknął pokaz znanej z poprzedniej edycji Overview – Angeliki Józefczyk. Kolekcja Midnight Garden inspirowana glamrockowym klimatem, bardzo zróżnicowana, prezentująca efektowne, ultrakobiece sukienki ale również garnitury a la dandys w kolorze fuksji. Publiczność szczególnie doceniła bluzę z hasłem ,,Freedom is gold”. Pokazom towarzyszyła otwarta przez cały dzień strefa atelier, gdzie odwiedzający mogli kupić ubrania z prezentowanych kolekcji.

Powodzeniem cieszyła się biżuteria Matyldy Zielińskiej. Swoją premierę miała najnowsza kolekcja muszek marki Muchama. Jej autor, Stanisław Serafin stawia w swoich projektach na unikatowość i wyjątkowość. Każda mucha szyta jest całkowicie ręcznie z materiałów najwyższej jakości. Ekologiczną linię ubrań zaprezentowała marka Cottonganic.