Walt Disney x Montbalnc

Niewiele jest postaci, które swoją twórczością odcisnęły tak ogromny znak w dziejach ostatnich dekad kultury popularnej. Jego imię i nazwisko to jednocześnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym świecie. Niezapomniane postaci z bajek, poruszające historie i  wzruszające happy end’y jego autorstwa pokochała cała ludzkość. 

Walt Disney to z pewnością idol nie tylko najmłodszych widzów, ale i dorosłej części widowni. Jako wieloletni innowator, nie poprzestał jedynie na produkcji filmowej. W 1995 roku wprowadził rozrywkę ekranową do prawdziwego świata wraz z otwarciem parku Disneyland. Za swoją twórczość otrzymał 32 Oscary oraz 59 nominacji, co czyni go rekordzistą w tej kwestii aż do dnia dzisiejszego.

„Nie robię filmów głównie dla dzieci. Robię je dla dziecka w każdym z nas.”

Walt Disney

Marka Montblanc chcąc uhonorować twórczość Walta Disney’a we współpracy z The Walt Disney Company, stworzyła dwa wyjątkowe projekty instrumentów piśmienniczych w ramach limitowanej edycji Great Characters. Edycja Walt Disney jest inspirowana słynną kolejką jednoszynową znajdującą się w parku Disneyland. Motywem przewodnim stała się postać, która nieodłącznie kojarzy się z twórczością geniusza ekranizacji – ukochaną Myszką Miki. Bajka zadebiutowała w 1928 roku jako pierwsza animacja z synchronizowanym dźwiękiem. Jeden z modeli utrzymany jest w komiksowym stylu nawiązującym bezpośrednio do najstarszych jej odcinków. Graficzne i geometryczne zdobienia nadają mu dynamizmu i przyciągają spojrzenia. Drugi projekt natomiast cechuje minimalizm i prostota, które przełamane zostały zabawnym detalem.

Ciekawym, a zarazem silnie nawiązującym do Disey’oweskiej twórczości elementem wyróżniającym pióro, jest bowiem trójwymiarowa podobizna znanej postaci. Kombinacja użytych kolorów – czerni, czerwieni i żółci – to również ukłon w stronę Myszki Miki. Stalówki wykonane z litego złota z wygrawerowana podobizną Miki to natomiast kropką nad „i” limitowanych narzędzi piśmienniczych powstałych we współpracy Montblanc z The Walt Disney Company. Zwieńczeniem kolekcji jest niesamowicie stylowy, lecz z zachowaniem bajkowego przymrużenia oka, notes. Niebieska okładka, wygrawerowana podobizna sławnej Myszki Miki oraz wyróżniający się, stylizowanym na własnoręczny podpis napis „Wat Disney” robią niezapomniane wrażenie. Dodatkowo dla prawdziwych fanów twórczości geniusza ekranizacji, Montblanczaprojektował wkłady do pióra oraz bardzo stylowy kałamarz. 

Przez pokolenia twórczość Disney’a inspirowała i otwierała drzwi do świata, w którym kreatywność i fantazja nie znają granic. Wyjątkowa, limitowana edycja Great Characters stworzona przez markę Montblanc, inspirowana geniuszem Walta Disney’a, to niezwykłe zaproszenie do miejsca, w którym wszystko jest możliwe. Unikatowy instrument piśmienniczy został stworzony by tchnąć życie w kolejną niezapomnianą historię właśnie dzięki nowej kolekcji Great Characters Walt Disney.

Po więcej modowych inspiracji i na zakupy zapraszamy do butiku Montblanc znajdującym się pod adresem Nowy Świat 6/12 i w Galerii Mokotów w Warszawie a także do sklepu online Noble Place.