Kombucha: Niecodzienny eksperyment z herbatą

Na co dzień prowadzi swoją restaurację Żywa Kuchnia w Warszawie, ale tym razem występuję w nieco innej roli. Laurent de Bremaeker chce, żebyś spróbował/spróbowała jego autorskiego napoju, który powstaje z najlepszych produktów z ekologicznych upraw, gdzie ziemia jest bogata w mikroelementy i witaminy. 

Skąd w ogóle pomysł na stworzenie własnego napoju? Restauracja Laurenta de Bremaekera jest bardzo prosta – to bioaktywne i lecznicze jedzenie z natury. Serwują jedzenie w najlepszy, najczystszy i najbardziej pożywny sposób. Fermentacja, marynowanie, gotowanie na parze, niska temperatura, sous-vide, intensywne i świeże zioła, organiczne produkty, lecznicze działanie natury, detox, to tylko niektóre z przewodnich cech Żywej Kuchni. 

Jako szef kuchni szukał napoju, który będzie pasował do jego kuchni, a także który utrzyma ciało w równowadze, zaspokoi pragnienie i pomoże utrzymać koncentrację. Razem z regularnym klientem – Jackiem szukał najlepszego smaku i zaczęli pić napój domowej roboty. Kombucha sprawdziła się idealnie.

Tak rozpoczęła się nowa przygoda i powstała cała seria smaków Kombucha by Lauren: Healthy Sencha, Vibrant Ginger, Fin & Fruit Acai Berries oraz Elderflower-Body Detox. 

“Misją Kombuchy by Laurent jest stworzenie najsmaczniejszej Kombuchy o najwyższej jakości. Chcemy, abyś poczuł się najszczęśliwszą i najzdrowszą wersją siebie.”

Laurent de Bremaeker

Kombucha by Laurent to napój na bazie herbaty, który powstaje w procesie fermentacji. Fermentacja zachodzi, gdy przyjazne bakterie, drożdże i enzymy (inaczej probiotyki) konsumują cukier zawarty w słodkiej herbacie. Każda kombucha na świecie powstaje na bazie cukru, ale tutaj stosują tylko ekologiczny, surowy cukier w niezbędnej dla procesu ilości. Herbata w Kombuchy by Laurent jest jednego pochodzenia – pozyskujemy wyłącznie organiczne liście. Starannie dobierają owoce i przyprawy, by uzyskać zdrowy i pyszny smak. 

Wyjątkowy smak, a także szereg korzyści zdrowotnych wynikających z picia Kombuchy, wpływają na jej rosnącą popularność tego napoju – szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Ten niegdyś niszowy napój zaatakował sklepy, supermarkety i gastronomię. Według amerykańskich danych Nielsena sprzedaż mętnego, szampańskiego napoju w 2018 roku osiągnęła 412 min dolarów. Więcej o 42% niż rok wcześniej.

Popyt rośnie, a prognozy mówią o dalszym wzroście. Kombucha szturmem podbija USA i już teraz w Polsce możesz pić naszym zdaniem najlepszą Kombuchę – kraftową Kombucha by Laurent – która zawsze będzie dla Ciebie ręcznie warzona.