&Other Stories na jesień

Kolekcja dziewięciu kosmetyków w trzech wersjach zapachowych została zarejestrowana przez brytyjską organizację Vegan Society. Powstała przy użyciu wysokiej zawartości składników pochodzenia naturalnego i wykorzystuje opakowania z plastiku z recyklingu.

Nowa kolekcja kosmetyków do ciała powstała w dziale urody sztokholmskiego atelier &Other Stories. W jej skład wchodzą trzy linie o minimalistycznych, ale wyjątkowych kompozycjach zapachowych: Humlegården, Lärkstaden i Fjäderholmarna.

„Nowa kolekcja kosmetyków do ciała jest połączeniem intelektualnych i kreatywnych stron & Other Stories. Jest dziełem naszej wizji stworzonym z myślą o przyszłości. Dzisiaj klientki poszukują produktów, które odzwierciedlają ich własne wartości. Wyrażając to, co dla nas ważne, zapraszamy wszystkich do tego świata.”

Rocky af Ekenstam Brennicke, Brand & Creative Director & Other Stories.

Życie w Szwecji – o klimacie z wyraźnym podziałem na cztery zupełnie różne pory roku – nauczyło miejscowych ekspertów kosmetyki wszystkiego o pielęgnacji podczas surowych zim czy długiego lata. Aby sprostać zmieniającym się potrzebom skóry na przestrzeni roku, stworzono dziewięć receptur: w tym rozpieszczające ciało płyny do mycia, rewitalizujące peelingi i bogate kremy nawilżające.

Ich baza wykorzystuje wysokiej jakości oleje z nasion bawełny i owsa, których intensywne właściwości nawilżające są słynne z dobroczynnego i odżywczego działania na skórę.

Kolekcja zaspokoi jej wszelkie potrzeby – przez wszystkie pory roku i w każdym klimacie.

Stosowanie oleju z nasion bawełny sprawia, że zawarte w nim proteiny i tłuszcze pomagają wzmocnić funkcjonowanie naturalnej bariery ochronnej skóry. Owies znany jest z kojących, łagodzących i nawilżających właściwości, które zapewnia bogactwo zawartych w nim protein, polisacharydów, lipidów, awantantamidów i witamin.

„Prace nad kolekcją kosmetyków premium trwały od dawna. Zaczęło się od pragnienia, by jeden z najbardziej uwielbianych aromatów &Other Stories rozwinąć w pełną gamę produktów. Zależało nam, by powstały one ze składników pochodzenia naturalnego, były zapakowane w starannie dobrane materiały i zarejestrowane przez Vegan Society.”

Hanna Grönstedt, managerka produktu & Other Stories.

Wszystkie z nowych produktów do pielęgnacji ciała zostały zarejestrowane przez Vegan Society – pionierską i najstarszą na świecie organizację wegańską z Wielkiej Brytanii. Produkowane są w Szwecji, by umożliwić bliską współpracę z ekspertami na każdym etapie powstawania kosmetyków.

Opakowania kolekcji zostały starannie zaprojektowane, by chronić wyjątkowe receptury w najbardziej skuteczny sposób i ograniczać ich wpływ na środowisko. Większość receptur zamknięto w butel- kach z pochodzącego z recyklingu plastiku PCR.

Zastosowano także tuby z aluminium – tworzywa, które może nieskończenie wiele razy zmieniać swoją postać – i szkło, wybrane dzięki jego łatwości ponownego zastosowania.