Motorola Razr 5G

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa trafiła w ręce Motoroli. Wyróżnieniem Red Dot Award: Product Design 2021 uhonorowana została kultowa motorola razr 5G, która powszechnie ceniona jest nie tylko za funkcjonalność, ale również za przełomowy design. 

Motorola dąży do innowacyjności w dziedzinie wzornictwa i konstrukcji smartfonów, aby zaspokajać potrzeby klientów, a jednocześnie ich zaskakiwać i sprawiać im przyjemność. Dotyczy to całej oferty produktów marki, ale najnowsze wyróżnienie Red Dot zostało przyznane za wyjątkową, składaną konstrukcję smartfonu razr. 

W założeniu motorola razr 5G ma zapewniać użytkownikom smartfona jak najlepsze wrażenia dzięki technologii elastycznego wyświetlacza, a przy okazji dbać o rzeczywistą potrzebę konsumentów, umożliwiając wygodne noszenie. Każda decyzja podjęta w procesie rozwoju produktu miała na celu stworzenie zaskakująco pięknego urządzenia o zupełnie niepowtarzalnej, ale w pełni praktycznej konstrukcji, która mieści się w kieszeni. Dzięki temu razr stanowi ucieleśnienie wszystkich zasad przewodnich designu Motoroli: prostoty, zaskoczenia i bogactwa.

„Zdobycie nagrody Red Dot Award: Product Design 2021 to dla nas wielki zaszczyt. Motorola razr 5G jest produktem wyjątkowym, który łączy w sobie nostalgię z przyszłością i prezentuje nowe sposoby interakcji ze smartfonem. Red Dot Award odzwierciedla także pionierskiego ducha Motoroli.”

Nagroda Red Dot Award: Product Design często nazywana jest Oscarem designu, jest przyznawana od 1955 r. Zespół około 50 jurorów po raz kolejny wybrał produkty zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrego wzornictwa i innowacyjności”. W międzynarodowej komisji ekspertów zasiadają specjaliści z wielu różnych sektorów. Przez kilka dni badali oni dokładnie produkty zgłoszone do konkursu i oceniali je na podstawie takich kryteriów, jak formalna jakość, ergonomia i trwałość.  

Od 21 czerwca 2021 r. razr 5G można oglądać na wystawie online w witrynie internetowej Red Dot. Wtedy to właśnie rozpoczął się Tydzień Wzornictwa Red Dot, podczas którego uczczono online tegorocznych zdobywców nagród — w tym i Motorolę.

Smartfon motorola razr 5G jest prezentowany na wystawie „Design on Stage” w Muzeum Wzornictwa Red Dot w Essen, w którym eksponowane są wszystkie nagrodzone produkty. Zwiedzający mogą przekonać się o jakości tych wzorów w otoczeniu nowoczesnych rozwiązań wzorniczych i zabytkowej architektury przemysłowej. W sierpniu ukaże się Red Dot Design Yearbook 2021/2022. Publikacja ta zawiera wszechstronny przegląd stanu i trendów wzornictwa produktów.