Aria: Piękny sposób na wszelkie problemy

Czy we współczesnym  świecie możemy liczyć na czyste powietrze w najbliższym otoczeniu? Odpowiedź brzmi: tak. Dwa odrębne światy – flory i kosmicznej technologii NASA połączyły bowiem siły, aby stworzyć rewolucyjną, hybrydową Arię by Mateko.  Nowoczesny, sięgający do korzeni roślin oczyszczacz powietrza ma szansę zrewolucjonizować rynek, aby zadbać o jakość życia w naszych domach czy biurach.

Technologia i natura

ARIA to hybryda wykorzystująca klasyczną technologię mechanicznych oczyszczaczy powietrza z fitoremediacyjnymi właściwościami roślin. Dzięki zastosowaniu specjalnej turbiny urządzenie zasysa powietrze, oczyszczając je przez trójwarstwowy filtr HEPA 13, sterylizując bakteriobójczym światłem UV-C i doprowadzając do  korzeni rośliny, gdzie zachodzi fitoremediacja niszcząca toksyny, metale ciężkie i inne zanieczyszczenia pozostałe w powietrzu.

Dzięki zastosowaniu Air Boostera (patent Mateko) Aria zwiększa prędkość przepływu i intensywnie wspomaga zasysanie powietrza do kanału w części roślinnej, gdzie zachodzi naturalna rotacja powietrza nanoszącego zanieczyszczenia na korzenie rośliny. Synergia zaawansowanej filtracji mechanicznej i fitoremediacji eliminuje ponad 99% wszystkich zanieczyszczeń istniejących w powietrzu.

Filtrowanie powietrza

Najbardziej szkodliwe i najgroźniejsze dla zdrowia człowieka są zanieczyszczenie PM2,5, które  ze względu na swoją wielkość, mogą przedostać się bezpośrednio do krwiobiegu człowieka. Aria wykonuje 6-fazowy proces uzdatniania powietrza, począwszy od eliminacji większych zanieczyszczeń (kurz, włosy, sierść, roztocza) po neutralizację nieprzyjemnych zapachów i nasycenie powietrza ujemnymi jonami.

Od korzenia do  liści 

Myśląc o roślinach zawsze wydaje się nam,  że to  tylko zielona część jest odpowiedzialna za jakość powietrza w naszym otoczeniu. Nic bardziej mylnego. Rośliny oczyszczające powietrze pobierają bowiem toksyny ze środowiska na 2 sposoby. Pierwszy to ten bardziej nam znany, czyli wchłanianie zanieczyszczeń przez aparaty szparkowe znajdujące się na liściach. Popularny, ale zdecydowanie mniej efektywny.

Druga metoda to pobieranie toksyn bezpośrednio przez system korzeniowy. Wydajność tej metody jest dużo skuteczniejsza dzięki organizmom żywym występującym na korzeniach, które ułatwiają proces rozkładu substancji chemicznych. Aria, wykorzystując Air Booster stworzony przez Mateko, nie tylko wspomaga oczyszczanie powietrza w korzeniach, ale także dba o ich natlenienie dzięki czemu roślina szybciej rośnie, kwitnie i ozdabia przestrzeń.

Efektowny design  połączony z mobilną aplikacją

ARIA posiada specjalnie stworzoną mobilną aplikację, która pozwala sterować urządzeniem, czyli m.in. ustawiać wilgotność powietrza, temperaturę, sprawdzać poziom zanieczyszczeń oraz dodatkowo pomaga wybrać najlepszą, dla użytkownika roślinę.

Specjalnie stworzona mobilna biblioteka roślin, daje możliwość dopasowania do swojego otoczenia rośliny, kierując się ich właściwościami oczyszczających, wymaganiami związanymi z uprawą, preferencjami nasłonecznienia oraz wilgotnością powietrza. Minimalistyczny design pozwala Arii wkomponować się w każde wnętrze, a przy okazji podkreśla też uroki umieszczonej w niej rośliny.