Levi’s Red Jesień-Zima 2021/2022

Opuszczone ramiona, szersze obszycia i luźne kroje – przerysowane fasony to obecnie najmodniejszy element codziennych stylizacji. W zeszłym sezonie marka Levi’s przywróciła linię Levi’s Red, a jesienią tego roku poszerza ją o nowe kroje i najwyższej jakości materiały. Wprowadzona po raz pierwszy pod koniec lat 90-tych XX wieku, czyli ostatniej dekady gdy królowały luźne fasony, linia Levi’s Red redefiniuje klasyczny denim Levi’s i prezentuje go w zrównoważonej, nowoczesnej interpretacji. To kolekcja, która stawia sobie za cel bardziej zrównoważoną przyszłość, czerpiąc jednocześnie garści- ami z, nie tak znów odległej, przeszłości. Jest idealna dla każdego, kto chce nieco odświeżyć i dodać stylu do swojej klasycznej garderoby Levi’s.

Obok przerysowanych krojów i fasonów o zaburzonych proporcjach, kolekcja zawiera również szereg wariacji opartych na tradycyjnych elementach odzieży Levi’s. Podobnie jak w zeszłym sezonie, jeansy i kurtki Levi’s Red zawierają takie elementy jak nieregularne zygzakowate szwy, nierówne przeszycia i szwy typu bartack, użyte zamiast klasycznych miedzianych nitów Levi’s.

Zarówno damskie, jak i męskie jeansy posiadają również unikatowe detale Levi’s Red stworzone na potrzeby tej kolekcji, jak np. papierową lub skórzaną tylną naszywkę Levi’s Red czy metkę Red Tab z żółtą, częściowo niewidoczną „R”. Koszulki, bluzy z kapturem i topy mają również specjalne metki Levi’s Red wszyte po wewnętrznej stronie na wysokości karku.

W tym sezonie, wśród nowości dla mężczyzn Red warto zwrócić uwagę na spodnie Twisted
Baggy w kolorze Blue Quartz, a także barwione spodnie Overall i Pleated Trouserz z kory oraz pasujący do nich płaszcz Engineer Coat w kolorze głębokiego, ziemistego brązu.

W kolekcji znajduje się też Denim Sack Coat z włoskiego materiału Cottonized Hemp, czyli skrzyżowanie kurtki Levi’s Trucker z marynarką, charakteryzujący się patchworkowymi wstawkami w kolorze indygo.

W linii damskiej Levi’s Red pojawią się ogrodniczki Loose Overall z materiału Cottonized Hemp zarówno w kolorze indygo, jak i w ciemniejszym odcieniu. W kolekcji znalazły się również luźne kroje spodni Wide Flare Trousers w kolorze indygo z materiału Cottonized Hemp. Jeansowe kurtki również pojawią się w nowych krojach takich jak damski płaszcz Twisted Trench Coat, wykonany z włoskiego materiału Cottonized Hemp i charakteryzujący się patch- workowym color-blocking’iem z różnych odcieni denimu indygo.

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, to w linii Levi’s® RedTM został wykorzystany materiał Cottonized Hemp, który będzie można znaleźć w wybranych damskich i męskich modelach (również tych premium). Odzież została wykonana z konopii, których uprawa wymaga mniej wody i chemikaliów niż uprawa powszechnie stosowanej w prze- myśle odzieżowym bawełny, a sam materiał choć do złudzenia przypomina bawełnę, w rzeczywistości, w dotyku jest jeszcze bardziej miękki.

Ta wyjątkowa kolekcja, charakteryzująca się przerysowanymi detalami inspirowanymi odzieżą roboczą, zrównoważonymi tkaninami i nowoczesnymi kształtami, to coś zupełnie nowego, a jednocześnie niezaprzeczalnie charakterystycznego dla Levi’s. To przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Levi’s zamknięta w jednej, niezwykle stylowej kolekcji Levi’s Red.