Munthe Wiosna-Lato 2022

Kolekcja Munthe na sezon wiosna-lato 2022 nosi nazwę „Preferred Love” („Miłość z wyboru” – tł. red.). Skupia się na świeżych i pięknych sylwetkach oraz doskonałej równowadze każdego detalu krawieckiego. Podczas tworzenia kolekcji dyrektor kreatywna Naja Munthe inspirowała się motywem ukochanych rzeczy. Coś, co możesz zachować przez lata, a nawet dekady, bo to przetrwa. I zawsze będzie modne.

Kolekcja stara się też odpowiedzieć na pytanie „Co to znaczy mieć ulubiony styl?”. Według Munthe to coś o trwałej wartości lub ponadczasowym charakterze. I jest jeden kluczowy element, który odnosi się do każdego rodzaju ulubionego produktu – czy to mody, filmów czy książek – wartość, jaką ten przedmiot ma dla nas. Coś, do czego możemy powracać raz za razem.

Myślenie o długowiecznej odzieży, którą posiadamy, jest nie tylko sposobem na bardziej zrównoważone podejście do mody, ale także pomoże wypracować styl, który jest wieczny i utożsamia się z naszym charakterem.

Ulubione style to nie tylko takie, ktore pasują naszej urodzie i samopoczuciu. Powinny też być wygodne. To właśnie takie rzeczy mają stać się podstawą, która przetrwa wiele lat w naszej szafie. W kolekcji Munch znajdziemy propozycje, które zaczynają się od wygodnego, ekologicznego dżinsu, który można łączyć i dopasowywać na atrakcyjne, wszechstronne sposoby, po zachwycające suknie wieczorowe w kwiaty.

Nieformalne, odświeżone dżinsy z rozszerzanymi nogawkami z lat 70. połączone z koszulą z dużym kołnierzem i wykończone dopasujmy z kurtką, aby uzyskać seksowny, a jednocześnie skromny wygląd.

Naturalne tkaniny, takie jak bawełna organiczna, skóra jagnięca, ekologiczna wiskoza i jedwab, stworzyły przewiewny i wysokiej jakości minimalistyczny styl, doskonale pasujący do ponadczasowego i klasycznego wyglądu.

Nowy sezon przenosi również frędzle na nowy poziom, łącząc styl w niepowtarzalne odmiany oraz w nieoczekiwanych proporcjach i kolorach. Według marki kluczem do zbudowania przyjaznej dla środowiska szafy jest inwestowanie w bardziej ponadczasowe style. Sekretem Munthe utrzymania „świeżości” szafy jest łączenie elementów w nowe i nieoczywiste sposoby.