#NaszymiOczami: Samsung Cube

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego diametralnie pogorsza się stan powietrza, którym oddychamy. Rokrocznie alerty smogowe biją na alarm, dlatego nie warto czekać i już dziś, w trosce o domowników, zaopatrzyć się w skuteczny i wygodny w obsłudze oczyszczacz powietrza. 

Staramy się zdrowo odżywiać, dbamy o to, aby w naszym życiu było miejsce na aktywność fizyczną i odpoczynek, troszczymy się o komfort i dobrostan domowników. A co ze zdrowym oddychaniem? Zanieczyszczone powietrze stanowi współcześnie jedno z najpoważniejszych zagrożeń środowiskowych dla zdrowia publicznego. Jak co roku stan powietrza pogarsza się jesienią, wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, wpływając negatywnie na stan naszego zdrowia i samopoczucia.

Przebywając na zewnątrz wszyscy narażeni jesteśmy na działanie zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Na szczęście we własnym domu możemy stworzyć bezpieczny azyl, w którym odetchniemy pełną piersią. Pomogą w tym oczyszczacze powietrza Samsung.

W naszych czterech kątach powinniśmy czuć się komfortowo i bezpiecznie, dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o dobrą jakość powietrza. Aby zapewnić jak najlepsze warunki do pracy i odpoczynku, a także wszelkiej domowej aktywności całej rodzinie, warto postawić na oczyszczacz powietrza Samsung. Oczyszczacze powietrza Samsung działają niezwykle skutecznie dzięki zastosowaniu 3 filtrów. Filtr wstępny zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i zapachy, a filtr HEPA usuwa aż do 99,97%* mikroskopijnych cząsteczek, takich jak: alergeny, bakterie i roztocza oraz wyłapuje cząsteczki smogu PM1,0; PM2,5 i PM10.

Czyste powietrze w domu sprawia, że lepiej funkcjonujemy w nim na co dzień, ale także lepiej się wysypiamy. Oczyszczacz powietrza Samsung Cube został wyposażony w unikalną technologię Wind-Free™, która umożliwia delikatne i równomierne rozprowadzanie czystego powietrza przez blisko 60 tysięcy mikro-otworów. Dzięki braku bezpośredniego nawiewu pracuje wyjątkowo cicho i wydajnie umożliwiając zdrowy i spokojny sen.

Dbając o jakość powietrza możemy sprawdzać jego stan w dowolnym momencie, także przebywając poza domem. Aplikacja SmartThings umożliwia zdalną kontrolę nad oczyszczaczem Samsung. Przy pomocy dotyku lub komend głosowych możemy także włączyć bądź wyłączyć urządzenie oraz sterować innymi funkcjami i monitorować stan filtra. Oczyszczacze obliczają swój czas pracy i informują kiedy należy go wymienić. Laserowy czujnik pyłu umożliwia dokładniejsze kontrolowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza. W czasie rzeczywistym monitoruje on jakość powietrza, wykrywa cząsteczki o wielkości nawet mniejszej niż 1,0 ㎛ oraz zanieczyszczenia w formie gazów. Numeryczny wyświetlacz przedstawia następnie dokładny poziom zanieczyszczenia cząsteczkami o frakcjach PM1,0/2,5/10.

Ponadto czytelnie oznacza czystość powietrza za pomocą czterokolorowego wskaźnika. Modułowy design oczyszczacza Samsung Cube oferuje wygodny system dokowania z bezprzewodową łącznością Wi-Fi. Dodatkowo możemy łączyć dwa urządzenia bez konieczności przeprowadzania uciążliwej konfiguracji, a następnie sterować nimi jak jednym urządzeniem, aby oczyścić dwa razy większą przestrzeń.

Na koniec kilka za i przeciw jeśli zastanawiacie się nad zakupem oczyszczacza powietrza. Napewno nie można nie wspomnieć o designie. Sprawdzi się w mieszkaniach nowoczesnych. Dla mnie jest on jednak za duży, ale nie można mu odmówić wysokiej jakości wykonania. Praca nawet na wysokich obrotach nie sprawiała mi dyskomfortu. Wręcz działała usypiająco. Ale może dlatego, że lubię tzw. „biały szum”. Największą „wadą” jest strumień zimnego powietrza, który wydobywa się z trzech stron urządzenia. Celowo wziąłem słowo wada w cudzysłów, ponieważ wada w lato może to być zaleta. Estetom zwracam uwagę na to, że pomimo użycia trwałych materiałów jak szczotkowany metal, obudowa łatwo może ulegać zadrapaniom i mogą na niej pozostawać ślady odcisków palców.

Natomiast jeśli chodzi o sam efekt oczyszczenia powietrza. Niech za najlepszą opinię będzie sytuacja, gdy zacząłem kichać wieczorem, a po włączeniu oczyszczacza nie minęło dziesięć minut i… przestałem odczuwać wszelkie dolegliwości. Dla mnie to przekonywujące.