Paul Smith Jesień-Zima 2022/2023

Zagłębiając się w bogaty świat kina artystycznego, Paul Smith czerpie inspirację dla kobiecej kolekcji na sezon jesień-zima 2022/2023 z filmów awangardowych, surrealistycznych i nowofalowych oraz wizjonerskich reżyserów, którzy zrewolucjonizowali kino i kulturę. Kolekcja zawiera bogate tekstury, kinową paletę kolorów i nieziemski – pewnej siebie kobiety – styl marki Paul Smith.

Sylwetki zostały na nowo zdefiniowane i są w przeważającej mierze bardzo kobiece. Wszystko dzięki sprytnym panelom, szwom, splotom, draperiom i blokom kolorów, które tworzą smukły, czysty i całkowicie wyrafinowany look.

Odzwierciedlając pragnienie ponownego ubierania się i „wyjścia do ludzi po pandemii”, ubrania okolicznościowe stają się śmiałym wyrazem indywidualności, dzięki luksusowym tkaninom o kroju skosu oraz efektownym nadrukom i kolorystyce wkomponowanej w podkreślające figurę linie.

Podczas gdy kobieta Paula Smitha mogła kiedyś pożyczyć marynarkę od swojego chłopaka, krawiectwo na jesień i zimę jest skrojone, aby podkreślić sylwetkę, z wyraźnymi ramionami i miękką konstrukcją przechodzącą przez tors. Stworzą to eleganckie drapowanie. Blezery i płaszcze delikatnie modelują talię, a subtelnie zaokrąglone klapy podkreślają naturalną linię ciała.

W tym sezonie wprowadzono również nowe kształty spodni, które uzupełniają kobiecą, dopasowaną sylwetkę. Jest subtelny, rozszerzany krój z wysokim stanem i prostą nogawkę inspirowaną latami 90.

Kolor, jak zawsze w kolekcjach Paula Smitha, jest najważniejszy. Żywe błękity, czerwienie i zielenie, przywołujące hipernasycone produkcje i nadejście kina w technikolorze, podczas gdy lodowaty niebieski to ukłon w stronę starego kina czarno-białego.

Charakterystyczny dla marki pasek Signature wkomponowany jest tym razem w panele na koszulkach i sukienkach, inspirowanych kolarstwem. Można też go znaleźć w innych miejscach w kolekcji, łącząc motywy odzieży sportowej z bardziej formalnymi lookami.

PRinty są również mocno widoczne. Odzwierciedlając graficzny motyw męskiej kolekcji, nadruk Zig-Zag pojawia się na moherowym swetrze z intarsjowaną dzianiną oraz jako żakardowy aksamit we wzorzyste tony.

Nadruk Solar Floral – wirujący, psychodeliczny wzór – znajduje się obok Moonlit Palm Floral widocznego na pluszowym aksamicie i przesyconych ditsy, inspirowanych latami 90. Twilight Floral.