Valentino Jesień-Zima 2022/2023

Pierpaolo Piccioli projektując nową kolekcję Valentino, kierował się swego rodzaju eksperymentem. Redukując paletę do jednego odcienia różowego, robi więcej za mniej, maksymalizując ekspresyjne możliwości. Pomimo pozornego braku możliwości.

Róż jest wszechobecny w całej kolekcji. Jest to manifestacja nieświadomości i uwolnienie potrzeby realizmu i spełnienia. Nagromadzenie różowych elementów jest takie, że powoduje wizualny szok. Wszystko po to, żeby wydobyć wyjątkowość osoby, wyrażaną przez twarz i oczy oraz doskonałą pracę nad ubraniami. Znaki, które kształtują je w sylwetki, tekstury które nadają im spójność, ozdoby, które są częścią całej konstrukcji. Wszystko staje się jednością.

Redukcja kolorów do absolutnego minimum jest w rzeczywistości wzmocnieniem, które daje różnorodność ciał, postaw i materii. Monochromatyczna paleta jest tylko ożywiona kilkunastoma sylwetkami w pełni czarnymi.

Kolekcja to duże bryły wyrzeźbione na ciele geometrycznymi, podszytymi akcentami, które podkreślają ciasne, zmysłowe linie w kształcie litery S. Bardzo krótkie obszycia, dopasowana talia. Kokardki, falbany, płatki, koronki i hafty są wszędzie. To kwintesencja mody Pierpaolo.

Buty spoczywają na masywnych platformach. Oczywiście też różowych. Torebki są jakby przepuszczane pod lupę, która zmienia ich wymiary. Powiększają się z detalami lub stają się malutkie, zamykane pojedynczym ćwiekiem z logiem domu mody Valentino.

Wszystko jest różowe. Dotyczy to zarówno ubrań męskich jak i damskich. nawet wykończenia, podeszwy i elementy metalowe.

Różowa kolekcja na jesień i zimę 2022/2023 to eksperymentalny, ale głęboko ludzki gest, który podkreśla indywidualność, oddaje wartości i uczucia. Odcień różu Pierpaolo Piccioli został stworzony dla domu mody Valentino przez znaną wszystkim instytucji Pantone. Kolor ten podkreśla wyjątkową tożsamości marki. Jest indywidualny, a jego kod w gamie kolorów jest niepowtarzalny.