Courrèges Wiosna-Lato 2023

Kolekcja na sezon wiosna-lato 2023 to niczym wariacja na temat ruchu. Ma impuls gestów i rytuałów właściwych lecie. Każdy look jest rozłożony na czynniki pierwsze. Każdy element garderoby można nosi praktycznie osobno. W tym sezonie to plaża stanowi punkt odniesienia. Można wręcz poczuć się jak na jego skraju – o zachodzie słońca – surferzy rozbierają się na parkingu.

Pasek ze sztucznej skóry łączy i łączy całą kolekcję. Na dużej wiatroszczelnej kurtce, na zamszowej kurtce, na wyblakłym denimie czy na płaszczu z vintage detalami ze skóry. Pasek znajduje się również z tyłu skórzanej kurtki motocyklowej. Inspirowany jest kombinezonem piankowym z 1981 r. prosto z archiwów Courrèges. Otoczony jest logiem podobnym do tego, które zainaugurowało pierwszą linię męską w 1973 roku.

Po zbadaniu archetypów miejskich kontrkultur, Nicolas Di Felice, wierny swojej estetyce, zręcznie przedstawia wariacje związanie z plażowaniem. Są perłowe klejnoty, spodnie albo szorty surfingowe, szlafrok czy kostiumy kąpielowe. Ulubiona przez wszystkich torebka „Shark berlingot” z geometrycznym wzorem – przypomina tym razem płetwę rekina.