GNG, Nicolas Grospierre, Grota agatowa

Warsaw Gallery Weekend 2022

Przed nami 12. edycja Warsaw Gallery Weekend. Jak co roku, w ostatni weekend września prywatne galerie sztuki prezentują wystawy otwierające jesienny sezon wydarzeń kulturalnych. W programie 33 galerie i 38 wystaw, spotkania z artystami i artystkami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne.

Pełny program wydarzenia

To jedno z największych w Polsce i z czołowych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone sztuce współczesnej. Premierowe wystawy będą aktualnym i przekrojowym przeglądem nowej sztuki, prezentując nie tylko polskich, ale i zagranicznych twórców. Zakres tematyczny wybranych prac będzie oscylować dookoła tego, co obecnie na świecie ważne – od sytuacji politycznej, społecznej, zmian klimatycznych, niepewnej przyszłości do uniwersalnych tematów humanistycznych. 

Na wystawach będzie można spotkać artystów/ki i galerzystów/ki, wziąć udział w oprowadzaniach, spotkaniach i wydarzeniach specjalnych. Warsaw Gallery Weekend pozwala zobaczyć świat sztuki od innej strony. Nie przez muzea i centra kultury, ale tam gdzie sztuka jest żywa i bezpośrednia. 

W ramach tegorocznej edycji po raz kolejny odbędzie się Środkowo-Europejska Platforma Sztuki Współczesnej. Program merytoryczny spotkania w tym roku skupi się na sztuce wideo, odbędą się panele dyskusyjne oraz pokazy filmowe w kinie Amondo. 

Warsaw Gallery Weekend 2022
29.09-2.10.2022
galerie czynne 11:00-19:00