Rabens Saloner Wiosna-Lato 2023

Jeśli chodzi o styl, czasami najpiękniejsze rzeczy biorą się z nieoczekiwanego. Na przykład ze sposobu, w jaki reagują kolory, kiedy są założone przez przypadek lub w jaki zmienia się sylwetka, gdy ubrania poruszają się w zupełnie przypadkowy sposób.

Zainspirowany takim zbiegiem okoliczności Rabens Saloner stworzył letnią kolekcję celebrującą radość światła i lekkie ubieranie się w przewiewne stroje. Biorąc paletę kolorów z organicznych silikonowych obrazów współczesnego artysty Leva Khesina, tło graficznej czerni, bieli i krystalicznej szarości otrzymujemy odważne ujęcia truskawek, jadeitu i skórki cytryny.

Tkaniny na całej powierzchni są lekkie i przewiewne, co zapewnia beztroskie podejście do letnich ubiorów, podczas gdy tekstury współgrają z kontrastem między błyszczącym, a matowym lub organicznym i uporządkowanym.

Lniane krawiectwo w kolorze kredowoniebieskim ma luźną, ale seksowną sylwetkę z bardzo szerokimi spodniami dopasowanymi do topu. Klasyczny trencz jest odcięty, by niespodziewanie stworzyć letnią sukienkę. Sezonowa, lekka odzież wierzchnia igra z fakturą w przyciętej bluzie wykonanej z nieregularnie wirującego żakardu i jasnożółtej ocieplanej kurtki z oversize’owym splotem trompe l’oeil. Na chłodniejsze wieczory znajdziemy lekką marynarkę smokingową w połączeniu z szortami. Tworzy to nonszalancką i unowocześnioną wersję klasycznego garnituru Le Smoking.

Gdy jasny letni dzień przechodzi w ciepły wieczór, w kolekcji przenika to samo poczucie odprężonej lekkości. Przykładem niedocenianego blasku są matowe, różowe cekiny w prostych t-shirtach i asymetrycznych spódnicach, podczas gdy inspirowane bielizną koszulki i sukienki łączą satynę z nowoczesnym i organicznym podejściem do koronki.

Dzianina również pozostaje lekka jak piórko. Wszystko dzięki ręcznie barwionym moherowym swetrom i pajęczynowym topom. Dodatki ukazują swobodny styl glamour – dzięki sandałom z paskami uszytymi z liny, a gigantyczne kopertówki są wykonane z technicznego nylonu. W końcu dziewczyna Rabens wie aż za dobrze, że prawdziwy styl może pochodzić z najbardziej zaskakujących miejsc.