Schiaparelli Wiosna-Lato 2023

Daniel Roseberry nie lubi używać słowa „na co dzień” w Schiaparelli. Uważa, że każdy, kto tworzy kolekcję ready-to-wear musi i powinien zadać sobie pytania. Dlaczego w ogóle robi ubrania? Dlaczego świat potrzebuje kolejnej kolekcji ready-to-wear? Jak tłumaczy dla niego to możliwość zaoferowania wielbicielom mody rzeczy, które są zarówno codzienne, jak i niezwykłe. Ready-to-wear może podlegać pewnym względom praktycznym, ale to nie znaczy, że kobieta, która je nosi, nie jest mniej uprawniona do fantazji niż ci, którzy kupują couture.

Przywiązanie Roseberry do tego, co nadzwyczajne, definiuje nie tylko modę, ale także ubrania gotowe do noszenia. W kolekcji na sezon wiosna-lato 2023 znajdziesz wykwintne krawiectwo wykonane z najpiękniejszych tkanin na świecie – rozważania na temat ludzkiej anatomii, specjalne elementy, takie jak włosy trompe l’oeil, a także kultowe DNA marki – jedwabne złoto.

Kolekcja Schiaparelli jest nie tylko bardziej przystępnym kuzynem Schiaparelli couture. To także okazja, by „podyskutować” ze wszystkimi aspektami życia kobiety. Tej, która pragnie wystawnych sukni wieczorowych z satynowego i młotkowanego jedwabiu, lejącej się wiskozy i żywych acetatów. Z drugiej strony lubi także taki strój, który potrzebuje śnieżnobiałych bawełnianych koszul, ołówkowych spódnic z czystej wełny i spodni w każdym kroju i tkaninie. Życie jest modne, niezależnie od tego, czy życie jest przyjęciem, biurem, czy lotem.

W tym sezonie Daniela Roseberry zainspirowała jego niedawna podróż do Il Pellicano – ukochanego włoskiego kurortu w Porto Ercole. Tam obserwował, jak ubierały się kobiety z całego świata – w dzień na plaży, a później na drinki i kolację. Zdał sobie sprawę, że tworzy dla nich stroje w głowie. Ostre pociągnięcia koloru w ostrych, ale obszernych sylwetkach, ozdobionych nieprzyzwoicie efektowną biżuterią.

To sprawiło, że pomyślał o tym, że biżuteria jest takim bohaterskim elementem w życiu kobiety. Dobra, pomysłowa biżuteria żyje wiecznie. Jest dla swojej właścicielki, kiedy tylko tego potrzebuje. W wiele weekendów Roseberry chodził na targ antyków Paul Bert Serpette w Paryżu, gdzie można znaleźć biżuterię sprzed stu lat, która nadaje się do noszenia i wygląda jak coś stworzonego dzisiaj.

Schiaparelli oddał hołd tej ponadczasowości młotkowanym złotem w połączeniu z kolorowymi szklanymi kamieniami, misternie grawerowanymi anatomicznymi wzorami oraz ponadwymiarowymi i nieważkimi formami z barokowego złota w nowoczesnych sferycznych kształtach.

Rozszerzono również ukochaną kolekcję torebek. W szczególności „Facebag”, o której klienci z całego świata mówili, że jest początkiem rozmowy i przyciąga, bez względu na to, gdzie się znajdują. Dostępna jest również klasyczna torba na kłódkę, która teraz jest wykonana ze wszystkich materiałów, od krokodyla po skórę nappa, a dodatkowo ozdobiona 24-karatowym złotem.

Kolekcja na wiosnę i lato 2023 to tak, która rozpoczyna rozmowy. To taka, która zachęca użytkowników do ponownego wyobrażenia sobie, co oznacza każdy dzień. Są to stroje, które zainspirują wszystkich wokół, ale w końcu są najważniejsze dla samej noszącej jej kobiety.