Adriana Krawcewicz: „NFT – Now – Fashion – Time”

Już 3 marca w młodej warszawskiej galerii, Station of Art, będzie można zobaczyć ilustracje modowe w nieco odmiennej formie. Wernisaż wystawy artsyki, która posługuje się pseudonimem Adriana, wprowadzi nas w świat krypto sztuki w postaci ilustracji modowych wykonanych w różnych technikach. Na wernisażu zobaczymy blisko trzydzieści prac Adriany, zróżnicowanych technicznie i stylowo.

Głównym punktem wystawy będzie najnowsza kolekcja „15 kart Tarota – Shiny Tarot”, inspirowana kulturą Meksyku. Trzy z nich możemy również zobaczyć w teledysku piosenki Adriany „Shiny Dress”. Większość prac NFT wystawionych w galerii będzie możliwa do nabycia w Galerii SoA.

Dzieła powstały w innowacyjnej formie niewymienialnych tokenów (NFT – Non Fungible Token), które zdobywają co raz większą popularność. Adriana znajduje się w niewielkim gronie 15% kobiet  na całym świecie działających na rynku crypto art i jako jedyna polska artystka została zaproszona do jednego z najważniejszych wydarzeń na rynku krypto sztuki – NFT NYC – Digital Fashion Week w Nowym Jorku.

Hybrydowa wystawa „NFT – Now – Fashion – Time” w Galerii Station of Art to wydarzenie, ukazujące drogę artystki mixed media, tworzącej głównie w Londynie, Paryżu, czy Meksyku. Adriana Krawcewicz – bo tak brzmi jej pełne imię i nazwisko – jest absolwentką London College of Fashion. Swoją karierę zaczęła jako ilustratorka mody.

Wśród jej klientów znajdują się Oscar De La Renta, Ted Baker, Roberto Cavalli, Tod’s, Reserved, H&M, Harpers Bazaar czy Vogue Australia. Równolegle rozwijała swoje pasje w branży muzycznej, produkując, reżyserując i wykonując własne utwory, które szybko zostały docenione i nagrodzone przez międzynarodowe festiwale na całym świecie, między innymi w tym Turcji czy Kanadzie. 

W poszukiwaniu idealnego środka wyrazu artystycznego artystka jako pierwsza postawiła swoją stopę na dotąd nieznanym dobrze w Polsce obszarze sztuki NFT. Wystawa „NFT – Now – Fashion – Time” to swoiste połączenie fascynacji Adriany sztuką cyfrową, modą, filmem oraz muzyką, które zaspokoi gusta miłośników dobrego designu.

Kiedy: 3 marca – 24 marca 2022
Gdzie: Galeria Station of Art,  ul. Grzybowska 12/14, Warszawa