fot. materiały prasowe

Saint Laurent Men’s Wiosna-Lato 2024

Saint Laurent prezentuje swoją nową kolekcję w modernistycznym arcydziele architektury – berlińskiej Neue Nationalgalerie. Ostatnim dużym projekcie zaprojektowanym przez Ludwiga Miesa van der Rohe.

Dzięki skromnemu klasycyzmowi i pewnemu „uściskowi” swoich czasów, szklano-stalowa świątynia sztuki wydaje się teraz równie nowatorska, jak wtedy, gdy została otwarta po raz pierwszy w 1968 roku. Kultowy pawilon jest idealnym miejscem, w którym Anthony Vaccarello wciąż na nowo wyobraża sobie podstawowe tematy Saint Laurent z nastawieniem i swobodą pasującą do dzisiejszego trybu życia.

Na sezon wiosna-lato 2024 w kolekcji męskiej, pomysły przeanalizowane w ostatnich kolekcjach Saint Laurent zostały powtórzone i na nowo zinterpretowane. Przede wszystkim jest to swobodna gra elementów uważanych za unisexowe. Elementy ostatniej kolekcji odzieży damskiej domu pojawiają się w nowych wersjach, ukazując wszechstronność garderoby domu mody Saint Laurent.

Sylwetka pozostaje ostra, nasycona jednak lekkością konstrukcji tkanin. Przezroczystość wokół górnej części ciała, ustępuje miejsca spodniom z wysokim stanem. Kiedy ramię nie jest osadzone w dopasowanej marynarce, pozostaje odsłonięte, co stanowi ukłon w stronę przeszłości marki.

Zwięzłe drapowania i nadruki w groszki oraz panterkę o zmienionych proporcjach, nadają znajomym motywom aktualny charakter. Tkaniny couture, takie jak muślin, umieszczone w kontekście odzieży męskiej, tracą tradycyjne konotacje. Klasyczny smoking Saint Laurent jest noszony z przylegającym do ciała satynowym podkoszulkiem.