fot. materiały prasowe

Di Stavnitser Wiosna-Lato 2024

Dianę Stavnitser poznaliśmy drugiego dnia kopenhaskiego tygodnia mody. To właśnie na drugim piętrze, w okazałych wnętrzach duńskiego showroomu marka prezentuję swoją najnowszą kolekcję.

Diana jest Ukrainką, która stawiała pierwsze kroki w modzie organizując największe targi vintage w Odessie. Jej miłość do unikalnej odzieży z drugiej ręki zaowocowała stworzeniem marki Di Stavnitser, która rozpoczęła swoją działalność od misji tworzenia odzieży typu „vintage-to-be” — elementów zaprojektowanych z myślą o pielęgnowaniu i przekazywaniu z pokolenia na pokolenie, łączących elementy vintage z nowoczesnym designem oraz wytwarzających ubrania, które przywołują nostalgię i współczesną elegancję. Z uwagi na inwazję Rosji na Ukrainę całą swoją produkcję przeniosła do Polski. To tutaj wyjątkowe ubrania Di szyją ukraińskie kobiety.

Kolekcja na sezon wiosna-lato 2024 przedstawia złożoność sztuki geometrycznej. Ubrania Stavnitser kochają ruch i przybierają coraz to nowe formy podczas codziennych aktywności. Starannie dobrana paleta kolorów splata ze sobą odcienie bieli, kremu, ecru i szarości, uzupełnione subtelnymi wybuchami zieleni, różu i czerwieni.

Pozostając oddanym łączeniu nowoczesnych form z elementami vintage, Di Stavnitser zmienia przeznaczenie starych jedwabnych krawatów, zamieniając je w zaakcentowane kołnierzyki i krawędzie kieszeni. Z kolei guziki i ozdoby w stylu retro dodają uroku marynarkom i spódnicom.