fot. materiały prasowe

ROTATE Jesień-Zima 2024/2025: Elegancja lat 50. w nowoczesnym wydaniu

Kolekcja Jesień-Zima 2024/2025 marki ROTATE to hołd dla fascynującego połączenia starannej elegancji i zwiewnej draperii charakterystycznej dla lat 50., zręcznie splecionej z wyraźnym DNA ROTATE i skandynawskim blaskiem. Zespolenie przepychu i swobodnej wytworności koresponduje z głównymi wartościami ROTATE, gdzie ikoniczne cekiny i ozdoby doskonale współgrają z codziennymi elementami, oddając ducha marki, który hołduje indywidualizmowi.

W tej kolekcji postawiliśmy znaczny nacisk na celebrowanie indywidualnych osobowości i unikalnych podejść do stylizacji. Wierni naszemu podpisowemu stylowi, kolekcja obraca się wokół esencji skandynawskiego blasku i przyjmuje noszalne looki, oddając rdzenny estetyczny charakter ROTATE. Choć niezapomniane wibracje imprezowe i ekstrawaganckie suknie są nadal obecne, tym razem zagłębiliśmy się bardziej w sztukę stylizacji. Kolekcja wprowadza więcej oddzielnych elementów, dając noszącym szansę na eksperymentowanie z różnymi osobowościami i dostosowywanie swojego wyglądu według własnych preferencji. To ukłon w stronę wszechstronności tkwiącej w naszych projektach i zaproszenie dla jednostek, aby uczynić kolekcję wyjątkową.

Thora Valdimars i Jeanette Madsen, Dyrektorzy Kreatywni, ROTATE

Kolekcja skupia się na mrocznym romantyzmie z nowoczesnym twistem, czerpiąc inspirację z lat 50., ze szczególnym naciskiem na konkretne sylwetki i kształty. Delikatne detale w postaci węzłów subtelnie podkreślają sylwetki, oddając hołd ponadczasnej elegancji. Długości sięgają nostalgicznie ku romansowi lat 50., podkreślone opływowymi sylwetkami, efektownymi cekinami oraz wybuchami czerwieni, żywego różu i klasycznej czerni.

Kontrast elegancji i ekstrawagancji ukazuje się w garniturach i czerwonych kwiecistych aplikacjach, często w klasycznej czerni i prążkowanej tkaninie, priorytetem jest forma i dotyk odzieży. Gra kontrastów definiuje kolekcję, splatając elementy romantyzmu z surowymi i seksownymi undertonami. Klasyczne stylizacje z ekoskóry prezentują draperię i plisowanie, obok wełnianych płaszczy zdobionych skomplikowaną haftowaną pracą, gdzie prostota króluje, a drobne detale oznaczają charakterystyczne DNA ROTATE.

Dramat rozwija się poprzez bogate, taktylne tkaniny, takie jak sztuczne futro, powlekane metaliczne wykończenia dodające współczesnego charakteru dżinsowi i dekoltów typu łódź z lat 50., widocznych w glamourous wieczornych stylizacjach.

W dążeniu do piękna poprzez prostotę, finał pokazu odsłania osiem nowych modeli sukni ślubnych ROTATE, jako hołd dla ośmiu małżeństw Elizabeth Taylor. Osadzając się w mantrze 'Nigdy nie druhna, zawsze panna młoda’, kolekcja powraca do najbardziej ikonicznych sylwetek marki, prezentując je w odcieniach bieli. Pokazując nowe i odważne projekty dostosowane dla współczesnej panny młodej, tej, która z odwagą kwestionuje tradycję, jednocześnie omijając ROTATE.

Ustawiona na głębokim, czerwonym dywanie i żyrandolach, sceneria dostarczyła eleganckiego i zanurzającego otoczenia dla kolekcji. Pokaz płynnie przechodzi w oficjalną afterparty, uosabiając prawdziwy styl ROTATE – doskonałe połączenie blasku, wytworności i celebracji.