fot. materiały prasowe

COS Wiosna-Lato 2024: Rzymskie światło i kolor

W atmosferze historycznego szpitala z XV wieku, Corsa Sistine w Rzymie, COS zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon Wiosna-Lato 2024. Przez ponad 1200 m2 fresków, modelki, w tym włoska supermodelka Mariacarla Boscono, prezentowały 33 eleganckie kreacje, włączając w to główną kolekcję oraz kolekcję Atelier.

W tym sezonie marka postawiła na lekkie, warstwowe tkaniny, które łączą się z delikatnymi, wyraźnymi liniami, tworząc harmonijne połączenie eleganckiego drapowania z precyzyjnym krojem. Zwiewne topy odsłaniające ramiona i spodnie o szerokich nogawkach dodają dynamiki i pewności siebie każdej stylizacji. Wykorzystane siateczkowe tkaniny nadają codziennym outfitom interesujący akcent.

Kolekcja Atelier, znana z doskonałych tkanin i dbałości o detale, również nie zawiodła. Plisowane poduszki na ramionach, spódnice typu fishtail i eleganckie, długie suknie stanowią wyraziste propozycje. Nowatorskie podejście do klasycznych elementów, takie jak wydłużone rękawy i składane klapy, nadaje im świeżości i nowoczesności. Tekstura skórzanych ubrań również przyciąga uwagę, podobnie jak plisowane spodnie ozdobione ręcznie malowanymi krawędziami.

COS eksperymentuje także z grą świateł poprzez półprzezroczyste materiały, wprowadzając odważne odcienie czerwieni kontrastujące z neutralnymi tonami jak stalowy błękit, czern, biel i piasek.

Kolekcje te są wyrazem pasji marki do tworzenia ponadczasowego designu o najwyższej jakości, łącząc klasykę z nowoczesnością. Dodatkowo, COS kładzie nacisk na zrównoważone podejście do produkcji, wykorzystując materiały pochodzące z recyklingu oraz przędzę certyfikowaną przez Responsible Wool Standard.

Wybrane produkty z kolekcji są już dostępne w sklepach stacjonarnych COS oraz online, a pozostałe będą wprowadzane do sprzedaży w trakcie sezonu. Kolekcja Atelier będzie dostępna od kwietnia.