fot. materiały prasowe

„Joker: Folie a Deux”: Co czeka nas w kontynuacji kultowego przeboju?

Todd Phillips, reżyser i współautor filmu Joker: Folie a Deux, zachwycił publiczność CinemaCon premierą zwiastuna sequelu z kategorii R-rated podczas sesji Warner Bros we wtorek.

„To już pięć lat od mojej ostatniej wizyty tutaj – czy coś przegapiłem?” zauważył z przymrużeniem oka Phillips, który ostatnio pojawił się na CinemaCon, by promować to, co później stało się światowym przebojem kasowym Jokerem w 2019 roku, tuż przed pandemią.

Phillips podziękował wystawcom za wsparcie pierwszego filmu, zanim zaprezentował zwiastun sequelu, w którym Joaquin Phoenix ponownie wciela się w swoją nagrodzoną Oscarem rolę Arthura Flecka, znanego również jako Joker, obok Lady Gagi w roli Harley Quinn.

Zwiastun łączy surową, niebieską paletę życia Flecka w więzieniu, które być może jest Zakładem Psychiatrycznym Arkham, z wybuchem kolorów i teatralnością charakterystyczną dla klasycznych musicali Hollywood.

Joker i Quinn tańczą do dźwięków „What The World Needs Now Is Love”, jednak nie śpiewają – przynajmniej jeszcze nie – mimo kilku sytuacji, w których trzymają mikrofony lub stoją obok nich.

Phillips zastanawiał się nad opisem sequelu jako musicalu i stwierdził: „Nigdy nie mówiłem o tym jako o musicalu, ale to film, w którym muzyka odgrywa istotną rolę”. Wyjaśnił uczestnikom prezentacji studia, że sequel nie odbiega zbytnio od wrodzonej muzyczności i gracjoznawstwa, które ukształtowały postać Flecka w pierwszym filmie.

„Joker: Folie a Deux” ma premierę zaplanowaną na 4 października i ma szansę na premierę w Wenecji, w ślad za swoim poprzednikiem, zdobywcą Złotego Lwa w 2019 roku.