fot. materiały prasowe

Elektryczny Folgore: Maserati rozpoczyna nowy rozdział

15 kwietnia 2024 roku, w Rimini, sercu Doliny Motoryzacji, Maserati zgromadziło przedstawicieli prasy i specjalistów branżowych na długo oczekiwanym Dniu Folgore. To ważne wydarzenie miało miejsce w 110. rocznicę istnienia marki z Modeny, której historia obfituje w komercyjne i wyścigowe sukcesy. Teraz nadszedł czas na oficjalne rozpoczęcie nowej ery – ery elektrycznej, w której gama Folgore ma dominować i reprezentować przyszłość marki na całym świecie.

W ostatnim roku Maserati zaprezentowało swoje pierwsze w pełni elektryczne modele: GranTurismo Folgore, pierwszy całkowicie elektryczny samochód Trydenta; Grecale Folgore, pierwszy SUV napędzany pełnym układem napędowym elektrycznym; oraz GranCabrio Folgore, elegancką i wyrafinowaną wersję open-top swojej nagradzanej siostry GranTurismo. Te modele to tylko początek, ponieważ w 2025 roku ma zadebiutować super samochód sportowy MC20 Folgore.

Maserati ogłosiło, że do 2028 roku cała gama Trydenta zostanie w pełni zelektryfikowana, co jest częścią długoterminowej strategii marki. Mimo elektryfikacji, wszystkie samochody będą nadal projektowane, rozwijane i produkowane we Włoszech, z Modeną i historyczną fabryką przy Viale Ciro Menotti wciąż stanowiącymi centrum tej rewolucji mobilności.

Folgore jest początkiem nowej podróży zarówno dla Maserati, jak i dla luksusowych konsumentów, do których elektryczna oferta marki jest skierowana. Marka ta zawsze kojarzona była z nowoczesną technologią, elegancją i doskonałą wydajnością, a teraz chce stać się symbolem przemiany rynkowej.

Maserati Folgore to iskra, która rozpoczyna nowy rozdział w historii Maserati. To moment przełomowy, w którym marka staje się liderem w produkcji pełnelektrycznych modeli w Dolinie Motoryzacji. Kreatywność i inżynieria zespołu Maserati połączyły się, aby stworzyć nową gamę elektrycznych modeli Folgore, które są manifestem przyszłości marki.

Premiera Folgore odbyła się jako część weekendu wyścigowego Formuły E na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli. W trakcie wydarzenia przedstawiono trzy obszary tematyczne: elektryczną mobilność, program indywidualizacji Maserati Fuoriserie oraz TRIDENTE, luksusową motorówkę całkowicie zasilaną elektrycznie.

W sekcji poświęconej mobilności elektrycznej można było zobaczyć podwozie Grecale Folgore, serce 100% elektrycznego SUV-a Trydenta, oraz ładowarkę ścienne Folgore. Obszar programu indywidualizacji Fuoriserie zaprezentował ekskluzywne opcje personalizacji wnętrza i karoserii. Natomiast w sekcji TRIDENTE można było zapoznać się z elektryczną luksusową motorówką, która jest częścią strategii marki dotyczącej ekspansji na wody.

Oficjalnym zainaugurowaniem Folgore był start kampanii „It turns you on”, w której główną rolę grał muzyk Damiano David z Maneskin. Kampania ma na celu przekazanie energii i entuzjazmu, które towarzyszą nowej erze elektrycznej Maserati.