fot. materiały prasowe

Jacquemus Jesień-Zima 2024/2025: Na szlaku ikon

Simone Porte Jacquemus, założyciel i dyrektor kreatywny marki Jacquemus, ponownie podnosi poprzeczkę w świecie mody. Tym razem projektant świętuje 15-lecie swojej marki w iście spektakularnym stylu. 10 czerwca, w ikonicznym Casa Malaparte na Capri, odbył się pokaz zatytułowany „La Casa”. To wydarzenie nie tylko uczci dekadę i pół kreatywnej pracy Jacquemus, ale także zaprezentuje najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2024/2025.

Najnowsza kolekcja Jacquemus obiecuje zaskoczyć i zachwycić. Znana z odważnych i nowoczesnych projektów marka ponownie sięga po inspiracje z natury i architektury, tworząc kreacje pełne kontrastów i niespodziewanych detali. Zamiast polegać na klasycznych, zimowych paletach, Jacquemus wprowadza ciepłe, ziemiste kolory, które doskonale oddają klimat śródziemnomorskiej wyspy Capri. Również fasony nie są tu przypadkowe – oversize’owe płaszcze, asymetryczne kroje i zmysłowe akcesoria z pewnością znajdą swoich wielbicieli.

Wybór Casa Malaparte na miejsce pokazu jest równie symboliczny, co zachwycający. Położona na szczycie klifu, ta modernistyczna willa łączy surowość betonu z pięknem natury, co idealnie wpisuje się w filozofię Jacquemus. Miejsce to, znane z filmu „Pogarda” Jeana-Luca Godarda, nadaje pokazowi wyjątkowego charakteru – surowego, ale zarazem pełnego elegancji.

Jacquemus przez lata zdołał zyskać sobie status jednego z najważniejszych graczy na arenie międzynarodowej mody. Jego projekty to nie tylko ubrania, ale też manifesty artystyczne, które łączą tradycję z nowoczesnością. Przez te 15 lat marka ewoluowała, jednak zawsze pozostała wierna swojej wizji – wizji, która celebruje prostotę i autentyczność, jednocześnie przekraczając granice wyobraźni.

Nie można też pominąć kontrowersji, które niejednokrotnie towarzyszyły Jacquemus. Od odważnych kampanii reklamowych po niekonwencjonalne wybory modeli, marka nie boi się wywoływać dyskusji i polaryzować opinii. W końcu, moda to nie tylko ubrania, ale i emocje, a Jacquemus doskonale wie, jak je wywołać.