fot. Moschino

Moschino Wiosna-Lato 2025: Odnalezieni w zagubieniu

Mediolan właśnie stał się sceną dla nowej, inspirującej kolekcji Moschino, którą zaprezentował dyrektor kreatywny Adrian Appiolaza. Kolekcja „Lost and Found” to hołd dla indywidualności, różnorodności i człowieczeństwa, a każda kreacja jest wyjątkową opowieścią.

Appiolaza zabiera nas w podróż, gdzie granice między przestrzeniami, a ideami się zacierają. „Lost and Found” to eksploracja nie tylko świata zewnętrznego, ale także naszego wnętrza. Kolekcja stanowi ucieczkę od miejskiego chaosu w kierunku osobistej wolności i raju – zarówno dosłownego, jak i metaforycznego.

Postacie z kolekcji Moschino są niczym odkrywcy, którzy przemierzają nieznane tereny. Tradycyjne krawiectwo jest tu dekonstrukcją, przekształcone i zrekonstruowane w nowoczesnym stylu. Każdy strój opowiada historię inspirowaną włoską prowincją, dziką dżunglą czy dalekimi, egzotycznymi miejscami. Ucieczka w świat Moschino to odnalezienie siebie poprzez modę.

Jest to również dialog z przeszłością. Widać tu ukłon w stronę archiwalnych wzorów z lat 90., z ikonicznymi nadrukami kwiatów, piłek futbolowych i ironicznych motywów pizzy. Przekształcone i na nowo zinterpretowane klasyki, takie jak „survival jacket” z kolekcji Wiosna-Lato 1992 roku, znajdują nowe życie w kontekście miejskim i poza nim.

Nowa kolekcja to również zabawa z płciami i tradycyjnymi rolami. Szalik damski jako spódnica? Koszula męska jako suknia ślubna? Dlaczego nie! Moschino przekracza granice, tworząc garderobę dla wszystkich, bez względu na płeć. Nowe tożsamości rodzą się na wybiegu, przypominając nam, że moda to przede wszystkim wolność wyrazu i zabawa.

Appiolaza zaprasza nas do odkrycia nowego spojrzenia na świat poprzez pryzmat Moschino. To kolekcja, która celebruje wolność wyrażania siebie, podkreślając, że nasze ubrania mogą być manifestem naszej indywidualności. To nie tylko moda – to zaproszenie do refleksji, eksploracji i przede wszystkim, do bycia sobą w najpełniejszym znaczeniu tego słowa. Czy jesteś gotów wyruszyć w tę podróż?