fot. materiały prasowe

Diane von Furstenberg: Kobieta, która zmieniła świat mody

Disney+ zaprezentowało trailer filmu dokumentalnego „Diane von Furstenberg: Na straży stylu”. Współreżyserowany przez dwukrotnie nagrodzoną Oscarem Sharmeen Obaid-Chinoy oraz Trish Dalton, film będzie miał swoją światową premierę jako otwarcie Festiwalu Tribeca 2024. Premiera „Diane von Furstenberg: Na straży stylu” jest już dostępne na Disney+.

Dokument oferuje bezprecedensowy wgląd w dynamiczne życie ikony kultury. W czasach, gdy równość płci i prawa kobiet są na pierwszym planie, życie Diane von Furstenberg stanowi przykład siły, przedsiębiorczości i stylu. Jej nieugięta postawa i brak kompleksów w obliczu seksizmu uczyniły ją inspiracją dla wielu kobiet. Zamiast postrzegać siebie jako ofiarę, Diane z dumą i siłą podkreślała swoją kobiecość, wytyczając ścieżkę dla swojej córki i przyszłych pokoleń.

Niewiele kobiet może pochwalić się takim wdziękiem, energią i determinacją jak Diane von Furstenberg. Obywatelka świata i dziecko ocalałej z Holokaustu, jej historia i jej wpływ inspirowały ludzi na całym globie. W 1974 roku DVF zrewolucjonizowała modę dzięki ikonicznej sukience kopertowej, która natychmiast dodawała pewności siebie kobietom bez względu na ich kształt, pochodzenie czy status.

Zbliżając się do retrospektywnej wystawy, która upamiętnia jej 50-letnią karierę, Diane von Furstenberg rozmyśla nad swoją pionierską drogą w męskim świecie, budując imperium mody warte miliony dolarów. Jako wczesna wizjonerka i influencerka, odważnie kwestionowała status quo pytaniem: „Dlaczego kobieta nie może robić tego, co mężczyzna?”

Diane stawiała czoła wielu wyzwaniom – jako samotna kobieta, balansując karierę z wychowywaniem dwójki dzieci i walcząc z rakiem. Te przeszkody nie zatrzymały jej, wręcz przeciwnie – stały się paliwem jej misji, by inspirować kobiety na całym świecie do życia z pasją i celami oraz do samodzielnego kształtowania swojego życia. DVF była stworzona, by być kobietą u steru. I była stworzona, by inspirować inne kobiety do przejmowania kontroli nad swoim życiem.

Film w reżyserii Sharmeen Obaid-Chinoy i Trish Dalton, wyprodukowany przez Fabiolę Beracasa Beckman, Tracy Aftergood, Seana Stuarta, Sharmeen Obaid-Chinoy i Trish Dalton, to produkcja Sutter Road Picture Company oraz Particle Projects/Fabiola Beracasa Beckman Media.