Galaktyczne Ogrody

przenieś się w inny, niezwykły wymiar malarstwa

Galaktyczne ogrody otwierają się i zapraszają wędrowców w swój kosmiczny świat. Wibrujące ogniki kolorów pędzą w stronę kreujących się w nicości centrów i spontanicznie wracają, zostawiając ślady tej świetlistej drogi.

Nic nie jest tu stałe. Ciągły ruch, zmiana i przeobrażanie się form pulsuje wielobarwną energią, trzecie oko otwiera się i wraz ze źrenicą zmienia swoje barwy, nieustająca niespodzianka, wynikająca z intensywnej radości tworzenia, to jedyny pewnik.

Wyjątkowość prac artystki opiera się na kole. To właśnie dzięki epicentrum oraz stworzeniu „odbicia lustrzanego” i pewnej nieskończoności, każdy obraz podlega niezliczonym możliwościom odbioru. To widz może dowolnie modyfikować jego przesłanie oraz pochodzenie.

Twórcą obrazów, które ujrzymy na wystawie jest Anna Kossakowska. Artysta plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale architektury wnętrz, posiadająca aneks z malarstwa. Tworzy w kilku technikach malarskich. Prezentuje swoje obrazy na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Podczas swojej kariery była kuratorką wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych, a dodatkowo prowadzi autorskie warsztaty z zakresu odkrywania własnego potencjału poprzez różne techniki-plastyczne oraz malarstwa intuicyjnego.

Tym bardziej nam miło poinformować, że jesteśmy patronem wystawy. Jednocześnie zapraszamy wszystkich na wernisaż, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku o godzinie 19:00 w Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej 2 w Warszawie.