Louis Vuitton X

Louis Vuitton X to pionierska podróż przez twórcze wymiany i artystyczne współprace, które wyznaczyły historię Louis Vuitton. Wystawa odbywa się w kultowym budynku 468 North Rodeo Drive w Beverly Hills do 15 września tego roku.

Ponad 180 pozycji z archiwów Louis Vuitton, znajduje się na dwóch piętrach budynku 468 North Rodeo Drive w Beverly Hills na wystawie Louis Vuitton X, która została otwarta 28 czerwca. Kuratorzy zapraszają zwiedzających do odkrywania trwającego dialogu Louis Vuitton pomiędzy przeszłością, a przyszłością z dziedzictwem i nowoczesnością i innowacyjnym podejściem do sztuki.

Wystawa obejmuje niezwykłą kolekcję m. in. ubrań z XX wieku, butelek perfum w stylu art deco i witryn wystawowych zamówionych i zaprojektowanych przez wnuka Louisa Vuittona, Gastona-Louisa Vuittona. IJest również aleja poświęcona kultowym torebkom z serii – Monogram, przerobionych przez znanych artystów i projektantów, w tym Karla Lagerfelda, Rei Kawakubo, Cindy Sherman i Franka Gehry’ego.

Punktem kulminacyjnym Louis Vuitton X jest premiera kolekcji Artycapucines, najnowszej współpracy domu mody z sześcioma wybitnymi międzynarodowymi artystami – Sam Falls, Urs Fischer, Nicholas Hlobo, Alex Israel, Tschabalala Self i Jonas Wood – każdy z nich reinterpretował kultową już torebkę Louis Vuitton – Capucines.

Na wystawie możemy też zobaczyć oryginalne współprace takich twórców jak Yayoi Kusama, Richard Prince czy Zaha Hadid.