Blisko Jesień-Zima 2019/2020

Blisko – poznajcie młodą  markę z Pomorza, która stawia na świadomość, ekologię, slow fashion i… bliskość.

Blisko to młoda marka odzieżowa z Gdańska tworząca wysokiej jakości ubrania utrzymane w duchu etycznej i zrównoważonej mody. Założycielki marki, Simona Jambor i Daria Owczarek, wierzą, że dobry wybór zaczyna się od świadomości.

Ubrania z kolekcji Blisko – wyjątkowe sukienki i koszule – mają być bliskie zarówno ciału, jak i przyświecającym marce ideom. Mają współgrać z różnymi sylwetkami kobiecego ciała niezależnie od sezonu. Blisko to uniwersalna, ale pełna klasy baza, stworzona, by służyć latami.

Materiały blisko są 100% eko (marka stawia na organiczną certyfikowaną bawełnę i tencel), a produkcja – 100% slow. Ubrania Blisko powstają w lokalnej małej pracowni krawieckiej na Pomorzu.

Aktualnie w asortymencie internetowego butiku Blisko można znaleźć dziewczęce sukienki oraz kilka wariacji na temat koszuli – od basicowego elementu, którego nie może zabraknąć w żadnej szafie, po ponadczasowe kroje, które nigdy nie wychodzą z mody. Kolory Blisko to kolory ciała i ziemi: oprócz klasycznej bieli i czerni, w pierwszej kolekcji zagościły beże, brązy i rudości.

Kampania Blisko to powrót do korzeni sztuki fotografii. Zdjęcia zostały wykonane aparatem analogowym bez zbędnych obróbek w surowej przestrzeni stoczni gdańskiej. To jednocześnie ukłon w stronę naturalności i miejsca, z którym związane są autorki kolekcji.

Markę Blisko można poznać na Instagramie (@blisko_store), Facebooku (@bliskostore) oraz stronie internetowej (bliskostore.com). Społeczność blisko tworzą dziewczyny i kobiety, które stawiają na świadomość w każdym aspekcie życia. Bądźmy blisko.