fot. materiały prasowe Tiffany&Co

#ModaNa10: Najlepsze reklamy 2019

Zrobią wszystko żebyś je obejrzał

Reklamy. Jesteśmy nimi otoczeni. Nie można otworzyć strony, wyjść z domu, żeby się na nie nie natknąć. Chamstwo czy prawdziwa sztuka sprzedaży?

Marki prześcigają się w wyścigu, w którym wygraną jest klient. Może się to wydawać śmieszne, ale niektóre z nich naprawdę doprowadziły poziom swojego marketingu do perfekcji. Stąd ranking dziesięciu najlepszych reklam modowych w kończącym się własnie roku.

#10 Lancôme – I Can, We Will: Idôle

https://www.youtube.com/watch?v=aeZbjQcv6mk

Zjawiskowa Zendaya mknąca konno przez wielkomiejski krajobraz. Niczym waleczna księżniczka. Czyż to nie właśnie takie ładne obrazki najchętniej oglądamy?

#9 Tiffany & Co. – The Tiffany True Diamond Engagement Ring

Klasyczna, prosta, piękna. Reklama, w której pierwsze skrzypce gra nie model, lecz pierścionek. Aż chciałoby się zaręczyć!

#8 YSL – LIBRE: The New Fragrance of Freedom

https://www.youtube.com/watch?v=3PiTcle2K54

Co idzie w parze z wolnością? Siła? Piękno? Otóż, według YSL, oba. Zmysłowo wyglądająca Dua Lipa z sokołem i niesamowite widoki. Mnie kupili.

#7 Prada – Anatomy of Romance Fall/Winter 2019

Gigi Hadid w nietypowej odsłonie od Prady. Feria kwiatów, barw i typowe dla marki dna. To wszystko okraszone fakturami jesiennych tkanin i burzową atmosferą. Co ciekawe niektóre ujęcia zostały nakręcone telefonem.

#6 Gucci – Gucci Guilty: #ForeverGuilty

Reklama kultowego już zapachu Gucci Guilty z dwójką jego ambasadorów: Laną del Rey i Jaredem Leto, to stylowa uczta dla oka.

#5 Kendall Jenner x RESERVED – #CiaoKendall Fall/Winter 2019

Polska firma Reserved również daje radę! Kampania z Kendall Jenner niczemu nie odstępuje światowym standardom.

#4 Moschino – Fall/Winter 2019

Kochamy przepych, kochamy dramy, a przede wszystkim – kochamy „Dynastię”. Jeremy Scott po raz kolejny zabrał się za popkulturowy temat z rozmachem i jaki tego efekt!

#3 Calvin Klein – Get Between Me And #MYCALVINS 

Intymny dialog. Przenikliwa bliskość, na drodze której stoją tylko #MyCalvins.

#2 Jack&Jones Jesień-Zima 2019/2020

https://youtu.be/fiWPmL2IWr4

Jack & Jones za to zabiera nas w podróż z Norwegii wprost do Chin. Prawdziwa estetyczna uczta dla oczu. Co ciekawe w kampanii wzięło udział całkiem spore grono polskich modeli – Hubert Gromadzki, Eryk Szymański, Jarek Spławski, Bartek Stokowiec, Marcin Dobrowolski i Dariusz Wekwert.

#1 Bvlgari – Cinemagia: High Jewellery Collection

Diamenty, diamenty, diamenty. Sceny jak z filmu, kuszą przepychem biżuterii. Chcemy więcej i więcej, nawet jeśli naszyjniki nie są specjalnie w naszym stylu. I o to właśnie chodzi. O pragnienie posiadania, ważniejsze niż sam produkt. Prawdziwa kinematograficzna magia.