Marieta Żukowska x Mokobelle

Marka Mokobelle od lat zachwyca designerską, ręcznie tworzoną biżuterią, ale jej najnowsza kolekcja jest absolutnie wyjątkowa.  

W przepięknej przestrzeni butikowej Europejski Boutiques oraz HE Concept Store odbyła się premiera autorskiej kolekcji biżuterii Mariety Żukowskiej o nazwie Sei Felce Bambina zaprojektowanej specjalnie dla Mokobelle.

„Od wielu lat myślałam o stworzeniu własnej kolekcji biżuterii – takiej, która jest nie tylko ozdobą, ale również dzięki magicznej mocy symboli i kamieni skrywa w sobie dodatkową tajemnicę. Cieszę się, że wspólnie z Mokobelle udało mi się to marzenie zrealizować.”

Marieta Żukowska

Jest efektem wielomiesięcznej współpracy aktorki i ikony stylu z doświadczonym zespołem projektantów i jubilerów. Marieta od zawsze marzyła o stworzeniu własnej biżuterii, w której niezwykła moc talizmanów spotyka się z piękną, niebanalną formą.   

 „Jesteśmy bardzo dumne z efektów naszej współpracy z Marietą Żukowską i cieszymy się, że premiera tej kolekcji miała miejsce w HE Concept Store – niezwykłej, magicznej przestrzeni, która prezentuje polski design na najwyższym światowym poziomie.”

założycielki marki Mokobelle – Marta Skłodowska i Magdalena Augustyniak

Inspiracją do powstania tej kolekcji były zaczerpnięte z chińskiego horoskopu magiczne symbole zwierząt, ezoteryczna siła kamieni szlachetnych oraz wyrafinowana włoska elegancja.
Kolekcja podzielona jest na trzy linie – pierwsza oparta została na 12 monetach z wizerunkami zwierząt – opiekunów duchowych. Druga, to prosta w formie, designerska biżuteria ze szlachetnymi kamieniami mocy – szafirami i rubinami. Trzecią linię tworzą naszyjniki z wybranymi przez Marietę, klasycznymi wzorami zawieszek Mokobelle.